Advertisement

Windows 10 Mobile Build 14946 dostępny w szybkim kręgu Windows Insider

Advertisement

Windows Insider

Microsoft udostępnił dzisiaj kolejną aktualizację systemu Windows 10 Mobile w programie Windows Insider. Uczestnicy zapisani do szybkiego kręgu już teraz mogą pobrać drugą aktualizację z rozgałęzienia Redstone 2 o numerze Build 14946. Pierwsza kompilacja udostępniona dokładnie dwa tygodnie temu posiadała numer Build 14936.

Windows 10 Mobile Build 14946

Co nowego?

 • Oddzielne ustawienia wygaszania ekranu w trakcie używania Continuum. Teraz w trakcie używania trybu Continuum można wyłączyć ekran telefonu i nie będzie to miało żadnego skutku na drugi ekran, na którym pracujemy np. tworząc dokument w programie Word. To pozwoli zaoszczędzić baterię oraz zapobiegnie szybszemu wypalaniu wyświetlacza. Użytkownik może oddzielnie ustawiać czas, po którym ma się wygaszać ekran telefonu lub ekran podłączonego wyświetlacza. Można to zrobić przechodząc kolejno do: Ustawienia > Personalizacja > Ekran blokady.
  Wygaszanie ekranu w trybie Continuum
 • Zaktualizowana strona ustawień Wi-Fi. Microsoft w dalszym ciągu dopasowuje wygląd ustawień na wszystkich urządzeniach. Teraz po wyłączeniu sieci Wi-Fi domyślnie włącza się opcja manualnego ponownego włączenia sieci.
  Manulane włączanie sieci Wi-Fi
 • Opcja zapobiegająca autokorekcie. Teraz mamy możliwość wybierania słów, które mieliśmy na myśli wprowadzając tekst. Jeżeli pierwsze słowo z podpowiedzi nie jest tym, o które nam chodziło to musimy wybrać drugie słowo (będzie to dokładnie to co wprowadziliśmy), które zapobiegnie automatycznej korekcie. System będzie się uczył słów i będzie co raz mądrzejszy.
 • Opcja do usuwania słów ze słownika. Użytkownicy mają teraz możliwość usuwania słów. Wystarczy wybrać słowo, którego nie chcemy i wybrać znak „-„. Ponowne kliknięcie w słowo spowoduje całkowite usunięcie danego słowa ze słownika.
  Usuwanie wyrazów ze słownika
 • Ważna informacja o zmianie wykonywania automatycznych kopii zapasowych. Zmieniono częstotliwość wykonywania kopii zapasowych na jeden raz  w tygodniu. Pozostałe elementy pozostają bez zmian.
 • Windows Update. Na oficjalnej liście nowości nie pojawiła się informacja o zmienionej ikonce usługi Windows Update.
  Windows Update

Jakie wprowadzono ulepszenia?

 • Naprawiono błąd, który powodował niepowodzenie w przypadku wysyłania wiadomości SMS.
 • Otwieranie zdjęć z telefonu w eksploratorze plików na komputerze jest teraz znacznie szybsze.
 • Zaktualizowano kolejność czytania przez Narratora dla aplikacji, które wyświetlają się na dolnym pasku aplikacji jak np. OneDrive. Teraz zawartość strony będzie odczytana przed zawartością paska aplikacji.
 • Naprawiono błąd, który powodował brak wyświetlania miniaturek wideo w aplikacji WhatsApp – filmy otrzymane od tej kompilacji będą posiadały miniaturkę.
 • Naprawiono błąd w aplikacji Aparat, który powodował zakłócenia w dźwięku w nagrywanych filmach.

Znane błędy:

 • Jeżeli telefon posiada zainstalowaną dodatkową paczkę językową to nie uda się zainstalować tej aktualizacji – pojawi się błąd 0x80188319. Błąd ten zostanie poprawiony w kolejnej kompilacji. Usuwanie zainstalowanych paczek językowych nie rozwiąże tego problemu. Zalecane jest przestawienie kręgu na wolny do czasu poprawienia tego błędu.

Pamiętajcie, że opisywana aktualizacja jest dostępna wyłącznie dla uczestników programu Windows Insider, którzy są zapisani do szybkiego kręgu aktualizacji (Fast Ring). Jeżeli planujecie dopiero przystąpić do programu Windows Insider to zapraszam do naszego poradnika dla początkujących. Jeżeli nie jesteście pewni jaki krąg wybrać aby otrzymać najnowszą wersję systemu w programie Windows Insider to zapraszam do tego artykułu.

Źródło: Microsoft

Dziękuję odwiedzili ten post Windows 10 Mobile Build 14946 dostępny w szybkim kręgu Windows Insider. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement