Advertisement

Windows 10 build 14316 dla PC – poprawki i znane błędy

Advertisement

Windows 10 build 14316 dla PC – poprawki i znane błędy


Przed chwilą we wpisie Windows 10 build 14316 dla PC dostępny w programie Windows Insider z masą nowości informowaliśmy was o najnowszej aktualizacji dla desktopów zarejestrowanych w szybkim kręgu aktualizacji programu Insider. Przedstawiliśmy wam zmiany w nowym buildzie, jednak lista poprawionych i nowych znanych błędów kompilacji okazała się na tyle obszerna, że postanowiliśmy poświęcić jej osobny wpis.


Lista rozwiązanych problemów w najnowszej kompilacji:

  • Rozwiązaliśmy problem na niektórych PC’tach z chipami TPM jak np ASUS Zenbook UX31, gdzie mogliście doświadczyć zacinającego się audio i przeskoków urzywając trackpada co spowodowane było procesem ‚utrzymania tpm’ ciągle pracującego w tle zamiast raz na uruchomienie tak jak powinno to mieć miejsce.

  • Naprawiliśmy błąd przez który użytkownicy Hyper-V mający Virtual Switch skonfigurowany dla adaptera sieciowego mogli zobaczyć wskaźnik błędu (czerwony X) dla adaptera w powiadomieniach paska zadań/
  • Poprawiliśmy  interfejs wysuwanego paska ustawień Wi-Fi gdzie poprawiony został problem przy wpisywaniu tekstu w polu hasła, który był wyraźnie przesunięty w górę zamiast wycentrowany.
  • Poprawiliśmy błąd w wyniku którego przy korzystaniu z wielu monitorów oraz pełnoekranowych aplikacji jak Power Point czy Zdalny Pulpit powodowało błąd Eksploratora Windows.
  • Rozwiązany został błąd kiedy Cortana nie pokazywała sekcji z ustawień. Teraz kliknięcie w powiadomienie o zainstalowanych aktualizacjach przeniesie nas do historii aktualizacji.

  • Naprawiony został błąd z przeskakującymi kafelkami aplikacji tradycyjnych (32 bitowych) zaraz po aktualizacji do nowej kompilacji. Naprawiono błędy kiedy opcje Uruchom ponownie, Zaktualizuj Komputer oraz Zamknij i Zaktualizuj Komputer nie rozpoczynały instalacji aktualizacji.

Wymienione wyżej błędy nie powinny już dokuczać komputerom i tabletom zaktualizowanym do wersji 14316. Microsoft udostępnił jednak nową listę znanych problemów kompilacji, jest ona jednak według mnie zdecydowanie mniej uciążliwa w porównaniu do poprzedniej aktualizacji 14295.

Emulatory Windows 10 Mobile i Hololens w aplikacji Visual Studio nie działają. Aplikacja wyświetla błąd: “An authentication error has occurred. The Local Security Authority cannot be contacted”. Jeżeli jesteś deweloperem i wykorzystujesz emulator do pisania aplikacji pozostań na poprzednim buildzie. Gabriel we wpisie na blogu napisał, że gdy uporają się z tym błędem i znajdą rozwiązanie to na pewno nas o tym poinformuje.

Lista znanych błędów kompilacji 14316:

  • Narrator i inne aplikacje tego typu mają problem z odczytywaniem zaznaczonego tekstu w aplikacjach: Feedback Hub, Cortana oraz kilku innych. Microsoft bada ten błąd i szuka przyczyny.
  • Niektóre duże pliki pobierane za pomocą Microsoft Edge mogą zatrzymać się na 99%. Problem ten można obejść po przez zmianę nazwy pliku po zamknięciu Edge. Te rozwiązanie pomija sprawdzenie pliku, więc używajcie tego rozwiązania na plikach z zaufanego źródła.
  • W niektórych przypadkach przejście w tryb dewelopera może wyrzucać z aplikacji ustawień. Jeżeli przytrafi się taki błąd przejdźcie do tej strony w celu alternatywnego włączenia trybu dewelopera.
  • Niektóre powiadomienia mogą wyświetlać się tylko na ikonie aplikacji. Jednak pełne powiadomienie pokaże się w centrum akcji.

Z pewnością będziemy was informować o tym jak działa najnowszy build gdy tylko zainstalujemy go na swoich urządzeniach 🙂
Zainstalowaliście najnowszy build na swoich urządzeniach? Dzielcie się wrażeniami oraz tym co sądzicie o najnowszych usprawnieniach i znanych błędach.

 

Źródło: windows blog

Dziękuję odwiedzili ten post Windows 10 build 14316 dla PC – poprawki i znane błędy. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement