System Windows w telefonach odnotowuje dalsze spadki sprzedaży

Advertisement

Windows 10 Mobile

Podejrzewam, że dla nikogo nie będą zaskoczeniem dalsze spadki sprzedaży telefonów z systemem Windows zarówno w Stanach jak i w Europie. Nowe statystyki przedstawiła firma Kantar, która specjalizuje się w zachowaniach klientów na rynkach całego świata. Zapraszam do zapoznania się z najnowszymi danymi.

W poniższej tabeli (via WinBeta) znajduje się porównanie udziału mobilnych systemów w sprzedaży w poszczególnych krajach za trzeci kwartał zeszłego roku oraz trzeci kwartał obecnego roku. Zarówno w Stanach jak i w największych europejskich państwach telefony z systemem Windows odnotowały znaczące spadki.

Kantar

Rekordowy spadek został odnotowany we Włoszech gdzie udział sprzedaży telefonów Windows spadł aż o 8.8%. W pozostałych państwach Windows również odnotował znaczące spadki. Jedynym państwem, w którym wzrosło zainteresowanie, jest Japonia gdzie udział wzrósł o zaledwie 0.3%. Ogólnie udział w sprzedaży telefonów Windows w piątce największych krajów europejskich obniżył się aż o 6.8%. W kolejnym kwartale firma Kantar z całą pewnością odnotuje kolejne spadki mobilnego systemu Windows.

Na tę chwilę nie zanosi się na to aby udział telefonów Windows w globalnej sprzedaży zmienił swój trend. Nowa strategia Microsoft polegająca na nawiązaniu współpracy z producentami sprzętu na tę chwilę nie przynosi oczekiwanych efektów. Przyszły rok będzie decydujący dla systemu Windows w telefonach. Wtedy też okaże się czy nowa strategia sprawdziła się i czy klienci biznesowi wybiorą rozwiązania Microsoft w codziennej pracy. Kolejnym pytaniem jest czy korporacja z Redmond zachęci również indywidualnych klientów do korzystania z mobilnych okienek.

Thank you have visited this post System Windows w telefonach odnotowuje dalsze spadki sprzedaży. We wish could be additional information about technology for you

Source link