Skype w poprawionej wersji udostępniony w sklepie Google Play

Advertisement

Czy komuś przypadła do gustu nowa wersja Skype? Sądząc po fali krytyki raczej nie. Microsoft udostępnił przed miesiącem wyjątkowo niedopracowaną i nieprzemyślaną aktualizację aplikacji Skype dla systemów Android i iOS, sądząc, że społeczność aplikacji zaakceptuje zmiany bez mrugnięcia okiem. Tak się jednak nie stało, a Microsoft ze skruszoną miną „słuchamy naszych fanów” wraca do poprzednich rozwiązań.

Wczoraj, po kilku tygodniach testów w kanale Preview, udostępniona została nowa wersji aplikacji Skype. Przede wszystkim poprawiono płynność i stabilność działania, ale nadal nie jest dobrze. Komunikat otwiera się kilkanaście sekund i potrafi nieco przylagować. Na listę wróciły wszystkie czaty, wróciły też wskaźniki aktywności w formie kolorowych kółeczek na dole kontaktu. Developerzy dodali też kilka nowych opcji graficznych. Teraz kolor tła (jasny lub ciemny) zmieniamy niezależnie od koloru chmurek konwersacji, dzięki czemu powstało znacznie więcej możliwych kombinacji kolorystycznych, a nie tylko dwie, jak na początku.

Oficjalna lista zmian dla wersji 8.3.0.51670 obejmuje:

  • nowe motywy – do wyboru jasne i ciemne
  • wskaźniki aktywności – zobacz kto jest aktualnie aktywny na liście czatów
  • zmianę kolejności czatów – możesz sortować czaty według ostatnich, nieprzeczytanych lub aktywnych
  • ogólne ulepszenia płynności działania i niezawodności.

Wprowadzono zmiany to krok w dobrym kierunku, nową wersję jednak nadal należy traktować jako betę, o czym świadczą niedopracowane dodatki takiej jak MSN Weather bez wsparcia dla języka polskiego. Czy wraz ze zmianami w aplikacji planujecie powrót do używania Skype’a?

Aplikację możecie pobrać w Sklepie Google Play.Thank you have visited this post Skype w poprawionej wersji udostępniony w sklepie Google Play. We wish could be additional information about technology for you

Source link