Advertisement

Sharp Aquos S2 – Sharp przypomina, kto jest przodownikiem bezramkowych smartfonów

Advertisement

Sharp przypomina, kto jest przodownikiem bezramkowych smartfonów – Sharp Aquos S2 będzie smartfonem, w którym wskaźnik screen-to-body ratio sięgnie 84.95%.

W ostatnim czasie producenci smartfonów coraz częściej prezentują nam konstrukcje z wyświetlaczami o odchudzonych ramkach. W obiegowej opinii trend nasilił się po premierze Xiaomi Mi MIX, ale mało kto pamięta, że przodownikiem bezramkowych smartfonów jest Sharp, który planuje o tym przypomnieć.

Warto nadmienić, że słowo „bezramkowe” wykorzystywane jest nieco na wyrost, ponieważ ramki wciąż się pojawiają. Umożliwia to jednak łatwe rozróżnienie pewnej grupy smartfonów, do których jeszcze w tym miesiącu dołączy Sharp Aquos S2. Zostanie rekordzistą, ponieważ wskaźnik screen-to-body ratio sięgnie tutaj 84.95%.

Dzięki temu, mimo wyświetlacza 5,5 cala mówić można będzie o smartfonie wielkości przeciętnego 5-calowca. Jakby tego było mało, czytnik linii papilarnych ma być osadzony pod wyświetlaczem. To tym bardziej interesujące, że podobnej sztuki najpewniej nie uda się dokonać w przypadku iPhone’a 8 i Galaxy Note 8.

Sharp konferencja zapowiedź

Pozostałe elementy specyfikacji Sharp Aquos S2 pozostają większą zagadką. Z pewnością nie będzie ona jednak słaba. Szczątkowe informacje mówią bowiem o systemie Android 7.0 Nougat i dużych zasobach pamięci – 4 GB RAM + 64 GB ROM oraz 6 GB RAM + 128 GB ROM. Spodziewać trzeba się też podwójnej kamery głównej i być może zaprezentowanego nie tak dawno procesora Qualcomm Snapdragon 660.

Oficjalna premiera smartfona, jak sugeruje powyższe zaproszenie na konferencję, odbędzie się już 8 sierpnia.

Źródło: phonearena

Dziękuję odwiedzili ten post Sharp przypomina, kto jest przodownikiem bezramkowych smartfonów. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement