Samsung patentuje telefon pozbawiony jakichkolwiek ramek

Advertisement

Producenci telefonów postawili sobie za punkt honoru stworzenie telefonu z jak najmniejszymi ramkami wokół wyświetlacza. Samsung w najnowszym patencie pokazuje, że ma pomysł na stworzenie smartfonu pozbawionego jakichkolwiek ramek. Czy tak będą wyglądać przyszłe generacje południowokoreańskich flagowców?

Portal LetsGoDigital przygotował wizualizację najnowszego patentu

Patent o nazwie Display device and electronic device including the same został opublikowany pod koniec listopada. W dokumencie znajduje się opis telefonu, w którym wyświetlacz wypełnia nie tylko całą przednią powierzchnię urządzenia, ale również jego boki. Skromny opis nie zdradza szczegółów dotyczących funkcjonowania telefonu oraz tego, gdzie został ukryty przedni aparat. Pojawił się natomiast szkic, który dosyć dokładnie obrazuje koncepcyjne urządzenie.

Na powyższej grafice widać, że wyświetlacz wypełnia całą przednią część i zachodzi również na boki telefonu. Tym samym użytkownik zyskuje dodatkową przestrzeń do wyświetlania dodatkowych funkcji takich jak equalizer muzyczny czy skróty do aplikacji. Najprawdopodobniej aparat do selfie oraz czujniki zostały ukryte pod wyświetlaczem. Ponadto urządzenie nie posiada żadnych wejść takich jak złącze USB-C czy wejście słuchawkowe.

Warto pamiętać, że od momentu publikacji patentu do wprowadzenia nowej technologii jest bardzo długa droga, w trakcie której pomysł może ulec całkowitej zmianie lub może zostać w każdym momencie schowany do szuflady. Już wiemy, że w przypadku nadchodzącej, dziesiątej odsłony galaktycznych modeli pojawią się wycięcia w ekranie. Być może elementy przedstawione w patencie zostaną wykorzystane przy projektowaniu flagowców w kolejnych latach.

Źródło: LetsGoDigital

Thank you have visited this post Samsung patentuje telefon pozbawiony jakichkolwiek ramek. We wish could be additional information about technology for you

The source of this post: https://msmobile.pl/samsung-patentuje-telefon-pozbawiony-jakichkolwiek-ramek