Recenzja telefonu Cube WP10 z systemem Windows 10 Mobile

Advertisement

Chiński producent sprzętu elektronicznego Cube postanowił przygotować urządzenie z systemem Windows 10 Mobile a ja postaram się ocenić jego starania. Smartfon dotarł do mnie z chińskiego sklepu GearBest. Telefon o nazwie Cube WP10 to budżetowiec z porządnie wykonaną obudową i ogromnym wyświetlaczem o przekątnej 6.98″. Urządzenie pomimo sporych rozmiarów zostało wyposażone w podzespoły z najniższej półki a sam producent zdaje się zapomniał o swoim produkcie nie udostępniając aktualizacji Anniversary Update.

Telefon został wyposażony w 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 z taktowaniem 1.3GHz, 2GB pamięci RAM oraz wyświetlacz o przekątnej 6.98″ z dosyć niską rozdzielczością wynoszącą zaledwie 1280×720 pikseli. Użytkownik ma do dyspozycji 16GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą karty SD o dodatkowe 128GB. Zarówno przedni jak i tylny aparat posiada rozdzielczość 5MP. Pomimo sporych rozmiarów w telefonie znalazła się bateria o niewielkiej pojmeności 2850 mAh. Urządzenie waży 248 gramów i posiada wymiary 187.7 x 97.7 x 7.6 mm. Jest to tym samym największy telefon jaki powstał z systemem Windows 10 Mobile.

Cube WP10 to największy telefon z Windows 10 Mobile

Telefon jest dostępny tylko w jednej konfiguracji kolorystycznej. Biały przód oraz biały, pokryty szkłem tył uzupełniony jest metalową ramką w kolorze srebrnym. Całość prezentuje się na prawdę dobrze. Tylna obudowa została w całości pokryta szkłem co dodaje urządzeniu wyglądu z wyższej półki. Na pochwałę zasługuje również srebrna metalowa ramka, która znakomicie komponuje się z białą obudową.

Na tylnej obudowie znajdziemy logo chińskiego producenta oraz dodatkowe informacje

Materiały wykorzystane do produkcji oraz ogólny wygląd telefonu to jedyne mocne strony telefonu. Po uruchomieniu urządzenia naszym oczom ukaże się system Windows 10 Mobile w wersji Build 10586.420. Wyszukiwanie nowszych wersji systemu nie daje żadnych rezultatów ponieważ urządzenie zgłasza, że posiada już wgraną najnowszą wersję systemu. Zwróciłem się do producenta z zapytaniem odnośnie aktualizacji Anniversary Update oraz Creators Update, ale niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Sytuację ratują nieoficjalne poradniki, za pomocą których możemy zaktualizować telefon do najnowszej wersji systemu Anniversary Update czyli do kompilacji o numerze Build 14393.953. Po tej aktualizacji telefon odżywa, ale w dalszym ciągu czujemy, że mamy do czynienia z budżetowym smartfonem.

Menu telefonu nie zostało w całości przetłumaczone na język polski

Wyświetlacz zastosowany w urządzeniu należy również zaliczyć do niższej półki co w połączeniu z dosyć niską rozdzielczością nie daje dobrych rezultatów. Telefon został wyposażony w procesor Snapdragon 210 ze zwiększonym taktowaniem wynoszącym 1.3GHz jednak nie ma to większego wpływu na płynność działania systemu. Pracę urządzenia oceniam tak samo jak w telefonie Lumia 650. Sytuację ratuje nieco większa ilość pamięci RAM niż w budżetowych telefonach z logo Microsoft. Od aparatu również nie należy wymagać zbyt wiele a tym bardziej spodziewać się wysokiej jakości zdjęć. Bateria ze względu na swoją niewielką pojemność również nie zachwyca.

Tył telefonu Cube WP10 został pokryty w całości szkłem

Pomimo ustawienia polskiego regionu oraz języka w dalszym ciągu spora część systemu pozostaje w języku angielskim. Dla mnie nie jest to problem jednak dla wielu osób może to być kolejny mankament. Kolejnym minusem jest dostępność urządzenia, która ogranicza się wyłącznie do kilku zagranicznych sklepów. Mój egzemplarz pochodzi z chińskiego sklepu GearBest, gdzie możecie go nabyć w cenie około 500 zł wraz z wysyłką z europejskiego magazynu:

  • Cube WP10 w cenie 504 zł w sklepie GearBest

Smartfon nie zdobył szerokiego grona fanów i raczej się to już nie zmieni. Jest to z pewnością ciekawy, budżetowy telefon z ogromnym wyświetlaczem jednak w podobnej cenie sugerowałbym zakup innego telefonu jak np. Lumii 550 lub Lumii 650. Na koniec zapraszam do podsumowania plusów oraz minusów telefonu:

Plusy:

  • Jakość wykonania telefonu.
  • Metalowa ramka oraz tylna obudowa pokryta szkłem.
  • Dosyć niska cena.

Minusy:

  • Brak wsparcia producenta.
  • Słabe podzespoły (procesor, bateria, wyświetlacz).
  • Słabej jakości aparaty.
  • Menu w języku angielskim.

W powyższych wadach oraz zaletach nie umieściłem informacji o dużym wyświetlaczu i ogólnym rozmiarze urządzenia ponieważ jest to indywidualna sprawa. Uważam jednak, że dla większości użytkowników rozmiar urządzenia będzie wadą. Cube WP10 to pozycja wyłącznie dla najwierniejszych fanów systemu Windows 10 Mobile, którzy są w stanie przymknąć oko na niedoskonałości tego produktu.

Thank you have visited this post Recenzja telefonu Cube WP10 z systemem Windows 10 Mobile. We wish could be additional information about technology for you

Source link