Przygotuj się do jutrzejszej aktualizacji Windows 10 Mobile Anniversary Update

Advertisement

Aktualizacja Windows 10 Mobile

Przez ostatnich sześć miesięcy uczestnicy programu Windows Insider testowali i sprawdzali nowe kompilacje systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1. Testy dobiegły końca i już jutro Microsoft opublikuje dużą aktualizację o nazwie Anniversary Update. Nowa wersja systemu wprowadzi szereg nowości, usprawnień oraz poprawek. Zapraszam do krótkiego przewodnika po Rocznicowej aktualizacji.

 

Które telefony otrzymają aktualizację Anniversary Update?

Nie ma oficjalnego stanowiska Microsoft w tej sprawie ale aktualizację powinny otrzymać wszystkie telefony dopuszczone do aktualizacji Windows 10 Mobile oraz modele z fabryczną dziesiątką na pokładzie:

430, 435, 532, 535, 540, 550, 635 (1GB), 636 (1GB), 638 (1GB), 640, 640 XL, 650, 730, 735, 830, 930, 950, 950 XL, 1520

 

W jaki sposób zainstalować aktualizację?

Jeżeli telefon ma wgrany systemem Windows 10 Mobile to automatycznie powiadomi nas o dostępnej aktualizacji. Możemy również ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji przechodząc kolejno do: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Aktualizacje telefonu. Aplikacja Doradca uaktualnienia nie będzie potrzebna w przypadku aktualizacji Anniversary Update. Możecie usunąć tę aplikację z telefonu.

 

Ile czasu zajmie aktualizacja?

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie ponieważ to zależy między innymi od szybkości naszego łącza internetowego jak również od konkretnego modelu telefonu. Telefony z lepszą specyfikacją są w stanie szybciej zakończyć proces aktualizacji.

Proces aktualizacji jest podzielony na cztery główne etapy:

  • Pobieranie. Ten etap uzależniony jest przede wszystkim od szybkości łącza internetowego. Zalecane jest korzystanie z sieci Wi-Fi.
  • Przygotowywanie. Pobrana aktualizacja sprawdzana jest pod kątem poprawności oraz sprawdzana jest dostępność wolnego miejsca w telefonie.
  • Instalacja. W tym kroku zębate koła z paskiem postępu będą informować nas o stanie zaawansowania instalacji nowej wersji systemu.
  • Migracja danych. Po pomyślnej aktualizacji nastąpi migracja danych.

Przy szybkim łączu internetowym orientacyjny czas aktualizacji na telefonie Lumia 950 XL wynosi około pół godziny.

 

Jaka wersja systemu pojawi się w telefonie po aktualizacji?

Obecna oficjalna wersja systemu Windows 10 Mobile to kompilacje o numerach Build 10586. Po jutrzejszej aktualizacji wersja systemu podskoczy do wersji Build 14393. Prawdopodobnie zostanie udostępniona wersja o numerze 10.0.14393.5.

 

Gdzie znajdę listę nowości w systemie?

Przygotowaliśmy listę nowości oraz usprawnień jakie zostały wprowadzone do najnowszej wersji. Zapraszamy do tego artykułu. Należy pamiętać, że lista zmian może być dłuższa po udostępnieniu oficjalnej listy przez Microsoft.

 

Co w przypadku gdy korzystam z programu Windows Insider?

Jeżeli korzystasz z programu Windows Insider to już posiadasz najnowszą wersję systemu Windows 10 Mobile. System wgrany za pomocą Windows Insider nie różni się niczym od oficjalnej aktualizacji dlatego powrót do poprzedniej wersji systemu i ponowna instalacja oficjalnej wersji nic nie zmieni. Jeżeli chcesz przystąpić lub odstąpić od programu Windows Insider to zajrzyj do tego artykułu.

 

Pozostałe przydatne odnośniki

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi systemu Windows 10 Mobile:

  • Kompendium wiedzy o systemie Windows 10 Mobile
  • Przydatne informacji przed jak i po aktualizacji do systemu Windows 10 Mobile

 

Jeżeli macie dodatkowe pytania lub wątpliwości to chętnie odpowiem w komentarzach poniżej.

Thank you have visited this post Przygotuj się do jutrzejszej aktualizacji Windows 10 Mobile Anniversary Update. We wish could be additional information about technology for you

Source link