Advertisement

PowerBank Xiaomi 10000 mAh – mini recenzja

Advertisement

Jakiś czas temu dotarła do mnie paczuszka ze sklepu Gearbest.com z powerbankiem Xiaomi o pojemności 10000 mAh, a jako że cały ten tydzień byłem na konferencji to nadarzyła się doskonała okazja, żeby sprawdzić jak urządzenie sprawuje się w praktyce.

Na początek kilka danych technicznych od producenta:

Urządzenie dotarło do nas z Chin elegancko zapakowane w małym pudełeczku z hologramem i zdrapką, pod którą znajdziemy unikalny numer seryjny za pomocą którego zweryfikować możemy czy produkt jest oryginalny.

xiaomi-zdrapka

Aby to sprawdzić, należy przejść na stronę Xiaomi i wprowadzić kod ze zdrapki:

xiaomi-verify

Nasz jak widać jest oryginalny.

Przejdźmy jednak do właściwej oceny urządzenia, czyli jak sprawuje się ono w praktyce. To, że na powerbanku napisane jest, że jego pojemność do 1000mAh to wcale nie znaczy, że tyle energii będziemy mogli przekazać do naszego telefonu. Należy wziąć pod uwagę sprawność urządzenia, które tu jak deklaruje producent wynosi ok 88% oraz sprawność układu ładowania telefonów, które wynosi ok 90%. Realnie zatem można powiedzieć, że do dyspozycji otrzymamy 10 000 mAh * 0,88 * 0,9 = 7 920 mAh.

W teorii zatem posiadając telefon z baterią o pojemności 2500 mAh powinniśmy być w stanie naładować do 3 razy, natomiast telefon z baterią 3000 mAh ok 2,5 raza.

Czy udało mi się osiągnąć takie wartości? Jak najbardziej. Lumię 950 z baterią 3000mAh udało mi się naładować do pełna dwa razy i na powerbanku paliła się jeszcze jedna lampka informująca, że ma on ok 25% pojemności baterii. Za jego pomocą udało mi się przedłużyć żywotność mojego telefonu o ok 3 dni, co biorąc pod uwagę duży apetyt na prąd mojej Lumii 950 jest wynikiem bardzo dobrym.

Weźmy jednak pod uwagę mniej energochłonne urządzenie jak np Lumia 730. Posiada ono baterię 220o mAh, a więc będziemy w stanie naładować je ok 3,5 raza do pełna. Telefon ten na jednym ładowaniu wytrzymuje średnio 2-3 dni w zależności od użytkowania. Jak łatwo policzyć, urządzenie to na jednym, naładowanym do pełna powerbanku Xiaomi 10000 będzie w stanie wytrzymać bez ładowarki od 7 do 10 dni. Wynik rewelacyjny.

Jak wygląda kwestia ładowana tego powerbanka? Przyznać trzeba, że jest co ładować i niestety trochę o trwa. W zależności od wykorzystanej ładowarki proces ten może trwać od kilku do kilkunastu godzin. Ładując urządzenie ładowarką do telefonu 5V 1A proces ten trwał ok 12-15h, ładując z komputerowego USB czas ten może wydłużyć się ok dwa razy. Jeżeli posiadacie ładowarki do telefonu który wspiera technologię fast charge, możecie proces ten skrócić do ok 7-8h. Warto również wspomnieć, że ładując prądem 2A ogniwa będą się trochę grzały, jednak jest to całkiem naturalne zachowanie.

Ile kosztuje taka przyjemność? Tu zaskoczę niejednego z was, bo power bank Xiaomi 1000 mAh kosztuje jedynie około 60zł (14USD) co wydaje się kwotą bardzo małą, jak za urządzenie, które może nie raz podładować nasz telefon czy inne urządzenie ładowane z USB. Paczka zamówiona w Gearbest szła do nas około 14 dni, za to oszczędność w porównaniu do sklepów w Polsce o to około 20-30zł.

Urządzenie dostępne jest w 3 kolorach, srebrnym, złotym i czerwonym, nasz testowany egzemplarz jest złoty, bo taki akurat był najtańszy:)

Link do produktu w sklepie: http://www.gearbest.com/iphone-power-bank/pp_227727.html?lkid=10128788

Aktualizacja: Kabel w zestawie to MicroUSB, na USB-C potrzebna jest przejściówka, np taka http://www.gearbest.com/iphone-cables-adapters/pp_288342.html?lkid=10128823

Aktualizacja 2: Uprzedzając pytania, za towar nie płacimy VAT, zgodnie z przepisami są z niego zwolnione produkty importowane z Chin o wartości poniżej 22€.

Aktualizacja 3: Przesyłka z Chin jest bezpłatna.

Dziękuję odwiedzili ten post PowerBank Xiaomi 10000 mAh – mini recenzja. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement