Advertisement

Microsoft wyłącza możliwość aktualizacji za pomocą Doradcy uaktualnienia

Advertisement

W ostatnim czasie spora część użytkowników z telefonami Windows Phone 8.1 postanowiła zaktualizować system do najnowszej wersji Windows 10 Mobile. Głównym powodem tej decyzji było wyłączenie aplikacji Facebook oraz Messenger jak również brak nowych aplikacji takich jak nowy pakiet Office, Instagram czy odświeżony Skype. Od kilku dni docierają do mnie informacje od naszych czytelników, że mają problemy z aplikacją Doradca uaktualnienia.

Wygląda na to, że Microsoft wyłączył możliwość pobierania aplikacji Doradca uaktualnienia ze sklepu oraz zablokował możliwość przeprowadzenia aktualizacji za pomocą tej aplikacji. Aplikacji nie można pobrać ze sklepu ponieważ nie jest widoczny przycisk rozpoczynający pobieranie. Jeżeli ktoś posiada aplikację na swoim telefonie to niewiele to zmienia ponieważ każdorazowe sprawdzenie dostępności aktualizacji kończy się niepowodzeniem.

Sklep nie wyszukuje aplikacji Doradca uaktualnienia a otwarcie odnośnika prowadzącego do aplikacji nie umożliwia instalacji. To oznacza, że Microsoft odcinając starsze telefony od aktualizacji Creators Update przy okazji odciął również możliwość instalacji systemu Windows 10 Mobile na telefonach z systemem Windows Phone 8.1.

Mamy jednak potwierdzenie, że w dalszym ciągu można wgrać system Windows 10 Mobile za pomocą programu Windows Insider. Wystarczy zapisać się do programu testów, pobrać aplikację Windows Insider i ustawić krąg Release Preview. W ten sposób użytkownik otrzyma najnowszą wersję systemu Anniversary Update. Szczegółową instrukcję znajdziecie w tym artykule.

Dziękuję wszystkim za informację!

Dziękuję odwiedzili ten post Microsoft wyłącza możliwość aktualizacji za pomocą Doradcy uaktualnienia. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement