Advertisement

Microsoft wprowadził zmiany w minimalnych wymaganiach Windows 10 Mobile

Advertisement

Niecały rok temu pracownicy Microsoftu po raz pierwszy wypowiedzieli się na temat minimalnych wymagań sprzętowych dla nowego systemu Windows 10 oraz jego mobilnego odpowiednika. W tamtym czasie bardzo pozytywnie zaskoczyły nas stosunkowo niskie – niższe od Windows Phone 8.1 – oczekiwania od naszych urządzeń. Miało to potwierdzać tezę, że każde urządzenie ze starszą wersją systemu na pokładzie otrzyma aktualizację do mobilnej „10”. Niedawno na stronie Microsoftu pojawiła się zaktualizowana tabela z minimalnymi wymaganiami dla Windows 10 Mobile.

Artykuł na temat wymagań minimalnych dla Windows 10 Mobile pojawił się na naszej stronie niecały rok temu. W tamtym czasie, według danych podanych przez firmę z Redmond, system miały otrzymać również urządzenia wyposażone w 512 MB pamięci RAM. Kwestią sporną było również wymagane miejsce wewnątrz naszego sprzętu. Microsoft zalecał, aby minimalna ilość pamięci flash wynosiła 4 GB.

Oto tabela z minimalnymi wymaganiami opublikowana w lipcu 2015 roku:

minimum-req

Rynek urządzeń mobilnych ciągle ewoluuje i nie możemy mieć za złe korporacji z Redmond, że podąża tą drogą. W końcu urządzenia przestarzałe nie sprzedają się tak dobrze i nie są w stanie sprostać wymaganiom postawionym przez najnowsze technologie. Nic więc dziwnego, że Microsoft postawił na urządzenia z mocniejszym hardwarem, a starsze pozostały bez faktycznego wsparcia. W końcu ile można wspierać Lumię 520, która ma już ponad 3 lata? Nie jeden producent sprzętu powinien brać przykład z popularnego MS’u, jeżeli chodzi o dostępność aktualizacji dla swoich urządzeń.

Ostatnio korporacja z Redmond zaktualizowała wymagania dotyczące Windows 10 Mobile. Mowa tutaj o dostępnej obecnie kompilacji z gałęzi dystrybucyjnej Threshold 2. Najprawdopodobniej wymagania te będą dotyczyły również nadchodzącej aktualizacji Redstone 1, która zadebiutuje n naszych urządzeniach w lipcu.

Oto zaktualizowana tabela z wymaganiami minimalnymi Windows 10 Mobile:

zmiany w konfiguracji 2

Jak widać, Microsoft postawił na urządzenia z – przynajmniej – 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci Flash. Takie ruchy są zrozumiałe, ponieważ starsze urządzenia nie radziły sobie najlepiej z systemem Windows 10 Mobile, co było zgłaszane przez testerów w kanale Windows Insider. Nie powinniśmy mieć do korporacji z Redmond żadnych pretensji, ponieważ normalną koleją rzeczy jest, że nowe urządzenia zastępują te starsze. W tej chwili nawet urządzenia z dolnej półki cenowej wyposażone są w 1 GB pamięci RAM.

Moim zdaniem jest to dobra decyzja Microsoftu i jeszcze lepsza wiadomość dla wszystkich użytkowników telefonów komórkowych. Rynek ciągle się rozwija i do każdego z nas trafia coraz lepszy sprzęt.

źródło: Microsoft

Dziękuję odwiedzili ten post Microsoft wprowadził zmiany w minimalnych wymaganiach Windows 10 Mobile. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement