Advertisement

Microsoft umożliwia usuwanie fabrycznych aplikacji w Redstone 2

Advertisement

Lumia 650 Windows 10 Mobile

W komentarzach informujecie o kolejnej nowości, która pojawiła się w najnowszych kompilacjach systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 2. Mowa o możliwości usuwania fabrycznych aplikacji Microsoft takich jak Excel, Muzyka Groove, OneDrive, Poczta czy Pogoda. Aby pojawiła się możliwość usunięcia tych aplikacji musicie wykonać jedną czynność po wgraniu najnowszej kompilacji z szybkiego kręgu Windows Insider.

Usuwanie fabrycznych aplikacji Redstone 2

Aby możliwe było usuwanie fabrycznych aplikacji Microsoft w systemie Redstone 2 należy przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie. Na powyższych zrzutach ekranowych widać, że aplikację OneDrive można usunąć dopiero po przywróceniu ustawień fabrycznych. Podobnie jest z pozostałymi fabrycznymi aplikacjami. Jednak nie wszystkie fabryczne aplikacje możemy usunąć:

  • Aplikacje, które możemy usunąć: Muzyka Groove, Filmy i TV, Kalkulator, Mapy, OneDrive, Poczta, Kalendarz, Pogoda, Excel, PowerPoint, OneNote, Word
  • Aplikacje, których nie możemy usunąć: Alarmy i zegar, Portfel, Telefon, Wiadomości, Zdjęcia

Usunięcie dodatkowych aplikacji pozwoli na odzyskanie miejsca w pamięci telefonu. Dużo ważniejsza jest jednak możliwość odinstalowania oraz ponowna instalacja aplikacji co może pomóc w momencie kiedy dana aplikacja sprawia problemy. Do tej pory użytkownicy nie mogli ponownie zainstalować aplikacji aby usunąć ewentualne błędy. Wraz z udostępnieniem nowych kompilacji systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 2 jest to już możliwe.

Dajcie znać czy skorzystacie z nowej możliwości usuwania aplikacji a jeżeli tak, to których aplikacji pozbędziecie się z Waszych telefonów.

Dziękuję odwiedzili ten post Microsoft umożliwia usuwanie fabrycznych aplikacji w Redstone 2. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement