Microsoft kończy rozwój mobilnego pakietu Office dla Windows 10 Mobile

Advertisement

Microsoft podjął decyzję o zaprzestaniu rozwoju aplikacji wchodzących w skład pakietu Office Mobile w systemie Windows 10 Mobile. Aplikacje Excel, PowerPoint oraz Word w wersji UWP nie otrzymają już żadnych nowych funkcji a jedynie poprawki błędów i inne udoskonalenia.

Uniwersalne aplikacje zostały stworzone ponad 3 lata temu z myślą o telefonach z systemem Windows 10 Mobile i były aktywnie rozwijane aż do teraz. W obliczu stale zmniejszającej się aktywnej bazy użytkowników mobilnej dziesiątki wygaszenie kolejnych aplikacji było jedynie kwestią czasu. Decyzja nie jest zaskakująca i można było się jej spodziewać patrząc na to, w jakim stanie znalazł się system Windows 10 Mobile.

Jednocześnie Microsoft podkreśla, że w dalszym ciągu będzie aktywnie rozwijać aplikacje mobilne dla systemów Android oraz iOS. Posiadacze komputerów również nie odczują tej straty ponieważ korzystają z pełnej wersji pakietu Office.

Źródło: Neowin

Thank you have visited this post Microsoft kończy rozwój mobilnego pakietu Office dla Windows 10 Mobile. We wish could be additional information about technology for you

The source of this post: https://msmobile.pl/office-mobile-windows-10-mobile