Advertisement

Lista telefonów dopuszczonych do aktualizacji Windows 10 Mobile Creators Update

Advertisement

Dona Sarkar postanowiła zrobić nam świąteczną „niespodziankę”. Dokładnie o 19:00 w kręgu Fast wystartowały dwa nowe buildy Redstone 3: 16176 dla PC oraz 15204 na mobile. To koniec dobrych wieści. Większa część telefonów z systemem Windows 10 została niestety oficjalnie porzucona.

Szefowa programu Insider ogłosiła oficjalną listę telefonów, które otrzymają aktualizację Creators Update i będą nadal wspierane:

 • Microsoft Lumia 550
 • Microsoft Lumia 640/640XL
 • Microsoft Lumia 650
 • Microsoft Lumia 950/950 XL
 • HP Elite x3
 • Alcatel IDOL 4S
 • Alcatel OneTouch Fierce XL
 • SoftBank 503LV
 • VAIO Phone Biz
 • MouseComputer MADOSMA Q601
 • Trinity NuAns NEO

Telefony, które nie zostały wymienione na tej liście nie otrzymają żadnych nowych buildów z nowego rozgałęzienia Redstone 3, nie dostaną również oficjalnej Aktualizacji dla Twórców w dniu 25 kwietnia. Insiderzy, którzy pozostaną w kręgu fast mogą korzystać z Creators Update „na własne ryzyko”.

Dona Sarkar tłumaczy decyzję Microsoft feedbackiem ze strony insiderowców:

We recognize that many Insiders will be disappointed to see their device is no longer supported. We looked at feedback from our Windows Insiders and realized that we were not providing the best possible experience for our customers on many older devices. That helped us determine which devices we support for the Windows 10 Creators Update. We are continually listening to your feedback to provide the best experience for ALL of our customers.

W kolejnych postach na twitterze wymienia zgłaszane wady w działaniu RS2: przegrzewanie się starszych urządzeń, drenaż baterii itp.

Wsparcie zostało odcięte z uwagi na brak wystarczająco dobrych rezultatów na wielu starszych urządzeniach. Można zauważyć, że MS odcina nie tyle słabsze telefony tylko starsze serie w tym Lumę 1520 czy tak w miarę dobre telefony jak Lumie 830 i 930. Pominięto też m.in. Lumię 540 z kolejnej serii x40. Moja Lumia 930 na buildach RS2 działała całkiem dobrze. Bateria trzymała bez problemu do 4 dni przy braku rozmów telefonicznych, ale za to z synchronizacją poczty. Odcięcie tak dobrego telefonu jest dla mnie zaskakujące. MS widząc raporty o błędach powinien naprawiać system, a nie odcinać telefony. Na mojej Lumii 950 XL też miałem pełno błędów. I czy z tego powodu powinna zostać odcięta? Jak dla mnie to trochę pójście na łatwiznę – jak coś nie działa, odcinamy wsparcie zamiast postarać się o naprawę błędów. Szczególnie, że różnice między RS2 a RS1 są na pierwszy rzut oka jedynie kosmetyczne. A jaka jest Wasza opinia?

Źródło: Blog Microsoft

Dziękuję odwiedzili ten post Lista telefonów dopuszczonych do aktualizacji Windows 10 Mobile Creators Update. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement