Advertisement

Lepsze wsparcie dla akcesoriów noszonych w Windows 10 Mobile dzięki Bluetooth GATT

Advertisement

Microsoft Band

Microsoft pracuje nad wprowadzeniem profilu Bluetooth o nazwie GATT do telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Profil został stworzony specjalnie z myślą o Bluetooth LE i dzięki niemu użytkownicy telefonów mogą w pełni korzystać z inteligentnych opasek i zegarków. Profil ten nie jest nowy i jest dostępny do dawna w konkurencyjnych systemach Android oraz iOS. Jako pierwsi nowy profil Bluetooth otrzymają uczestnicy programu Windows Insider.

Wygląda na to, że dodanie tego profilu to konieczność ponieważ większość opasek oraz zegarków dostępnych na rynku korzysta wyłącznie z tego profilu. Microsoft do komunikacji z opaską Microsoft Band wykorzystał starszy profil RFCOMM, który posiada ograniczenia względem GATT i wielu producentów nie zdecydowało się na wprowadzenie starszego profilu ponieważ, tak jak wspomniałem wcześniej, konkurencja od dawna korzysta z nowego profilu. Poniżej informacja Microsoft w sprawie wprowadzenia nowego profilu do Windows 10 Mobile:

The Bluetooth team is hard at work adding GATT Server APIs to Windows and we expect GATT Server should be in the Windows Insider Preview builds and SDK later this year. When APIs get added in to the OS and SDK, any developer can start updating their app. Once the next release of Windows is available, any app that want to use these new features will be able submit an update to the Store.

Należy jednak zwrócić uwagę, że profil GATT nie wpływa na możliwość obsługi danej opaski czy zegarka a jedynie umożliwia przesyłanie dodatkowych informacji na nasze akcesorium takie jak np. powiadomienia o nieodebranych połączeniach, wiadomościach czy wpisach w kalendarzu. W dalszym ciągu od producenta danego akcesorium będzie zależeć czy zaktualizuje swoją aplikację w systemie Windows 10 Mobile aby w pełni mogła skorzystać z nowych możliwości profilu GATT. Producent opasek Fitbit zadeklarował, że wprowadzi obsługę nowego profilu niezwłocznie po udostępnieniu go w systemie Windows 10 Mobile. Jeżeli inni producenci zdecydują się na podobny krok to w niedługim czasie będziemy mogli korzystać z szerokiej gamy akcesoriów noszonych na naszych w połączeniu z naszymi telefonami Windows 10 Mobile.

W pierwszej kolejności profil Bluetooth GATT zostanie wprowadzony w testowych kompilacjach Windows 10 Mobile. Jego oficjalna premiera zapewne nastąpi dopiero w przyszłym roku wraz z udostępnieniem przez Microsoft kolejnej dużej aktualizacji systemu o nazwie Redstone 2.

Źródło: WindowsCentral, Reddit

Dziękuję odwiedzili ten post Lepsze wsparcie dla akcesoriów noszonych w Windows 10 Mobile dzięki Bluetooth GATT. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement