Jak wyłączyć powiadomienia o ruchu drogowym i korkach w Androidzie

Advertisement

Google ma wbudowaną opcję wyświetlania powiadomień o ruchu drogowym i potencjalnych problemach na drodze. Jeśli Ci to przeszkadza, to możesz je wyłączyć. Jak to zrobić?

Wyłączanie powiadomień o ruchu i trasie w Androidzie

Google często wysyła w Androidzie powiadomienia o ruchu drogowym, trasie, problemach na drodze czy też o optymalnym czasie wyjścia, aby zdążyć na czas w wybrane miejsce. Niestety, wiele osób nie wie nawet, skąd takie powiadomienia są wysyłane. Czy są za to odpowiedzialne Mapy Google lub aplikacja Google i karty Google Now? A może jeszcze coś innego? Zobaczmy, jak się tego pozbyć raz na zawsze.

Wyłączanie powiadomień związanych z ruchem drogowym i lokalizacją w Androidzie

Powiadomienia te mogą być wysyłane zarówno z aplikacji Google jak i z Map Google. Pokażemy, jak je wyłączyć w obu miejscach.

Zaczniemy od Map Google, gdyż te potrafią wysyłać całkiem sporo powiadomień odnośnie różnych rzeczy związanych z ruchem drogowym, korkami, robotami drogowymi itp. Włącz Mapy Google, a następnie wysuń menu boczne.

W menu wybierz „Ustawienia”, a następnie przejdź do zakładki „Powiadomienia”. Znajdziesz tu wszystkie opcje związane z powiadomieniami, które wysyłają Mapy Google. Powiadomienia są podzielone na oddzielne kategorie.

Wejdź do ustawień Map Google

Najważniejsze powiadomienia znajdziesz w zakładce „Ruch”. W tym miejscu możesz kontrolować wyświetlanie powiadomień o zmianach na drodze, planowanych zamknięciach dróg, korkach i natężeniu ruchu w pobliżu. Aby wyłączyć te powiadomienia, odznacz je na liście.

Wyłącz powiadomienia o ruchu i komunikacji

Oprócz tego w ustawieniach powiadomień Map Google znajdziesz inne zakładki, takie jak Komunikacja czy Ludzie i miejsca. Możesz w tych miejscach wyłączyć powiadomienia odnośnie komunikacji miejskiej (odjazdy ze stacji i przystanków w okolicy), a także odnośnie interesujących miejsc w pobliżu (na podstawie twojej lokalizacji). Możesz wejść do wszystkich zakładek i odznaczyć wszystkie powiadomienia.

To jednak nie wszystko. Za informacje o ruchu drogowym odpowiada też aplikacja Google i karty Google Now. Zamknij teraz Mapy Google i na liście aplikacji znajdź główną aplikację Google.

Wejdź do ustawień aplikacji Google

Wysuń menu boczne w aplikacji Google i przejdź do Ustawień. Następnie wejdź do zakładki „Twoje karty”. W tym miejscu możesz kontrolować, jakie powiadomienia chcesz otrzymywać.

Wyłącz powiadomienia o trasie i o czasie wyjścia

Odznacz na liście pole „Trasa do pracy i pora wyjścia” – opcja ta wyświetla powiadomienia z informacjami drogowymi, które mają Ci pomóc w dotarciu na czas w wybrane miejsca. Ta opcja może np. codziennie wyświetlać informacje o tym, kiedy powinieneś wyjść z domu, aby zdążyć do pracy.

Dziękujemy za odwiedzenie tej strony internetowej, mam nadzieję, że ta technika News Post, który omawia Jak wyłączyć powiadomienia o ruchu drogowym i korkach w Androidzie może zapewnić pewne korzyści dla Ciebie i dodaj swoją wiedzę na temat technologii.

Dziękuję bardzo… 🙂

Source link