Advertisement

Jak przystąpić do programu Windows Insider w systemie Anniversary Update?

Advertisement

Windows Insider w Windows 10 Mobile Anniversary Update

Microsoft wraz z systemem Windows 10 Mobile w wersji 1607 czyli Anniversary Update wprowadził funkcję Windows Insider do ustawień telefonu podobnie jak to ma miejsce w komputerach z systemem Windows 10. Od teraz użytkownicy nie muszą pobierać dodatkowej aplikacji ze sklepu. Wystarczy przejść do ustawień telefonu aby zapisać się do jednego z kręgów Windows Insider.

Jeżeli posiadacie telefon z systemem Windows Phone 8.1 lub Windows 10 Mobile w wersji 1511 czyli Threshold 2 to wszystkie niezbędne informacje dotyczące przystąpienia do programu Windows Insider znajdziecie w tym miejscu. Ten artykuł dotyczy wyłącznie systemu w wersji 1607 (Anniversary Update, Redstone 1).

Jak w dwóch prostych krokach zapisać się do programu Windows Insider?

1Zapisz się do programu Windows Insider

Aby zapisać się do programu Windows Insider należy wejść na stronę insider.windows.com i dodać nasz adres e-mail, będący jednocześnie kontem Microsoft, do bazy danych. Po pomyślnym zapisaniu się możemy przystąpić do pobierania najnowszych testowych kompilacji systemu Windows 10 Mobile.

2Ustaw pobieranie kompilacji Insider Preview w telefonie

W drugim kroku musimy potwierdzić chęć odbierania testowych kompilacji w ustawieniach telefonu. Aby to zrobić należy kolejno przejść do: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Niejawny program testów systemu Windows.

Pobieranie kompilacji Insider Preview w Windows 10 Mobile

Po wejściu do ustawień niejawnego programu testów należy kliknąć w przycisk Rozpocznij. Po jego kliknięciu pojawią się warunki przystąpienia do programu. Klikamy przycisk Dalej.

Krok-2-InsPobieranie kompilacji Insider Preview w Windows 10 Mobileider-Preview

Po potwierdzeniu i zaakceptowaniu warunków telefon wyłączy i włączy się ponownie. Od tego momentu będziemy zapisani do kręgu Release Preview. Krąg ten możemy zmienić na inny wchodząc ponownie do ustawień niejawnego programu testów. W tym miejscu będziemy mogli wybrać szybkie aktualizacje, wolne aktualizacje oraz Release Preview:

  • Szybkie aktualizacje. Najlepsza opcja dla testerów, którzy chcą być w gronie pierwszych użytkowników identyfikujących problemy oraz przekazujących sugestie i pomysły w celu udoskonalenia środowiska na urządzeniach z systemem Windows.
  • Wolne aktualizacje. Najlepsza opcja dla testerów chcących korzystać z kompilacji Preview na swoich urządzeniach przy minimalnym poziomie ryzyka i przekazywać opinie, aby uczestniczyć w udoskonalaniu środowiska na urządzeniach z systemem Windows.
  • Release Preview. Najlepsza opcja dla testerów chcących mieć wczesny dostęp do aktualizacji dla rozwiązania Current Branch, aplikacji firmy Microsoft i sterowników przy minimalnym poziomie ryzyka dla ich urządzeń i przekazywać opinie, aby uczestniczyć w udoskonalaniu środowiska na urządzeniach z systemem Windows.

W ten sposób dołączyliście do programu Windows Insider i dzięki temu będzie odbierać aktualizacje systemu oraz aplikacji szybciej niż pozostali użytkownicy. Jeżeli macie dodatkowe pytania lub wątpliwości to zapraszam do poniższych komentarzy. Poniżej zamieszczam instrukcję dotycząca opuszczenia niejawnego programu testów.

Jak wypisać się z programu Windows Insider?

Możecie zrezygnować w dowolnym momencie z uczestnictwa w programie Windows Inisder. Rezygnacja oznacza, że nie będzie otrzymywać kolejnych, testowych kompilacji systemu Windows 10 Mobile. Aby zrezygnować należy wejść do ustawień niejawnego programu testów i wybrać opcję Przestań otrzymywać kompilacje Insider Preview. Następnie należy kliknąć w opcję Czy chcesz całkowicie przestać uzyskiwać kompilacje niejawnego programu testów? Teraz wystarczy potwierdzić nasz wybró i w ten sposób zostaniemy wypisani.

Dziękuję odwiedzili ten post Jak przystąpić do programu Windows Insider w systemie Anniversary Update?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement