Advertisement

Huawei przygotuje własny system operacyjny?

Advertisement

Huawei system operacyjny

Wyłączając Apple oraz Microsoft, zdecydowana większość producentów smartfonów decyduje się preinstalować w nich system Google Android. W teorii zatem mocno uzależnili się od Google i chyba zaczyna to nieco przeszkadzać, chociażby Huawei.

Inaczej interpretować nie można bowiem najnowszych informacji, jakie wypłynęły rzekomo od przedstawicieli chińskiego producenta. Jeśli dać im wiarę, Huawei przygotuje własny system operacyjny, dzięki któremu w teorii odciąć mogłoby się od Google. Szczegóły? Niestety brak, chociaż….

Skoro ma być to próba uniezależnienia się, nowa platforma miałby być tworem bazującym na zupełnie innych podstawach niż Android. Nie byłoby to zatem nic w klimatach OxygenOS od OnePlus. Nad nowym systemem Huawei pracować ma specjalnie powołany do tego zespół mający siedzibę gdzieś w Skandynawii i składający się po części z byłych pracowników firmy Nokia. Prace dopiero ruszają.

Czy można zakładać, że za jakiś czas Huawei zrezygnuje z Androida? Za wcześnie na odpowiedź, ale wydaje się, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Huawei może iść śladami Samsunga, który również rozwija swój system (Tizen), ale w smartfonach na poważnie go nie wykorzystuje.

Rozwiązanie przyniesie jak zawsze czas. Za kilka miesięcy wiedzieć powinniśmy o planach Huawei więcej.

Źródło: gsmarena, huaweimobiles

Dziękuję odwiedzili ten post Huawei przygotuje własny system operacyjny?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement