Google chce zmotywować producentów do szybszych aktualizacji Androida

Advertisement

timthumb (2)

Chociaż na powolny proces aktualizacji systemu Google Android narzeka się od lat, tak naprawdę niewiele się w tej kwestii zmienia. Czyżby do tematu nieco poważniej podejść chciało teraz samo Google?

Porównywanie fragmentacji Androida i iOS wygląda dla tego pierwszego boleśnie. Nie jest to oczywiście wina Google, ponieważ za aktualizacje odpowiadają w tym przypadku producenci smartfonów. Wyjątkiem jest seria Nexus, gdzie zresztą nowsze wersje systemu pojawiają się bardzo szybko. Apple ma swój system pod pełną kontrolą, napędza on bowiem jedynie urządzenia z logo nadgryzionego jabłka. Mimo tego wizerunek Google może tu minimalnie obrywać, zwłaszcza u mniej zaznajomionych z tematem, i dlatego też podjęte zostaną podobno ciekawe kroki.

Bloomberg donosi, iż Google ma w planach stworzenie listy, która prezentować będzie to jak szybko dany producent wydaje aktualizacje – kolejnych wersji systemu, a także pakietów dotyczących bezpieczeństwa. Ten „ranking” ma być udostępniony publicznie i tym samym stanowić dla producentów motywację.

Czy może to cokolwiek zmienić? Jeśli rzeczywiście Google ma takie plany, odpowiedź poznać powinniśmy za jakiś czas. Lepsze jakiekolwiek działanie niż bezczynność, ale czy producenci mogą się wystraszyć trafienia na „czarną listę”?

Źródło: bgr, gsmarena

Dziękujemy za odwiedzenie tej strony internetowej, mam nadzieję, że ta technika News Post, który omawia Google chce zmotywować producentów do szybszych aktualizacji Androida może zapewnić pewne korzyści dla Ciebie i dodaj swoją wiedzę na temat technologii.

Dziękuję bardzo… 🙂

Source link