Google chce uporać się z telefonicznym spamem

Advertisement

GOOGLE CHCE UPORAĆ SIĘ Z TELEFONICZNYM SPAMEM

Nie lubimy atakujących nas reklam czy smsów z różnego rodzaju ofertami. To samo powiedzieć można jednak także o połączeniach od telemarketerów. Google chciałoby sobie z tymi ostatnimi poradzić.

Producent chciałby, przynajmniej w pewnym stopniu, uporać się z telefonicznym spamem. Opracowane rozwiązanie dedykowane jest rzecz jasna dla systemu Google Android i nie wydaje się szczególnie skomplikowane. System dysponować ma bazą numerów zidentyfikowanych jako te wykorzystywane przez telemarketerów.

Naturalnie ostateczna decyzja należeć powinna zawsze do użytkownika, w związku z czym połączenie nie będzie blokowane. Na ekranie wyświetlony zostanie stosowny komunikat informujący, iż dany numer znajduje się na „czarnej liście”.

Jeśli przedstawiana funkcja działać będzie prawidłowo to z pewnością znajdzie wielu zwolenników. Niestety, początkowo jej dostępność będzie dość mocno ograniczona – do smartfonów z serii Google Nexus oraz tych z projektu Android One.

Źródło: Google

Dziękujemy za odwiedzenie tej strony internetowej, mam nadzieję, że ta technika News Post, który omawia Google chce uporać się z telefonicznym spamem może zapewnić pewne korzyści dla Ciebie i dodaj swoją wiedzę na temat technologii.

Dziękuję bardzo… 🙂

Source link