Advertisement

Funkcja Dotknij aby zapłacić debiutuje w systemie Windows 10 Mobile

Advertisement

Portfel 2.0 - Dotknij aby zapłacić

Microsoft przy współpracy z firmami Visa oraz MasterCard wprowadził płatności NFC do systemu Windows 10 Mobile. W pierwszej kolejności z nowej funkcjonalności o nazwie Dotknij aby zapłacić mogą skorzystać wyłącznie użytkownicy posiadający wybrane modele Lumia w Stanach Zjednoczonych. Płatności NFC są możliwe dzięki najnowszej aktualizacji aplikacji Microsoft Wallet czyli Portfel. Niestety w naszym regionie nie zobaczymy żadnych nowości w aplikacji ale zobaczcie co czeka nas w niedalekiej przyszłości.

Portfel 2.0 dla Windows 10 Mobile - Dotknij aby zapłacić

Nowa wersja aplikacji Portfel posiada numer 2.0.16160.0. Aby skorzystać z płatności NFC wystarczy dodać naszą kartę płatniczą do aplikacji. W trakcie tego procesu otrzymamy SMS z banku z kodem weryfikacyjnym, który musimy wpisać do aplikacji. Niestety nie wiadomo kiedy taka funkcjonalność zostanie wprowadzona również w Polsce.

Kto obecnie może skorzystać z płatności NFC w Windows 10 Mobile?

  • Mieszkańcy USA, którzy posiadają konto w jednym ze wspieranych banków.
  • Posiadacze telefonów Lumia 650, Lumia 950 oraz Lumia 950 XL.
  • Uczestnicy programu Windows Insider, którzy posiadają minimum system 14360.

Aby móc skorzystać z nowej formy płatności musimy spełniać jednocześnie wszystkie trzy powyższe punkty. Microsoft poinformował również, że nowa wersja aplikacji będzie dostępna dla wszystkich latem tego roku. Podejrzewam, że na płatności NFC przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Na koniec zapraszam do dedykowanej strony Microsoft Wallet oraz do obejrzenia poniższego filmu promocyjnego.

Dajcie znać w komentarzach poniżej czy skorzystalibyście z tego typu płatności na Waszych telefonach Lumia?

  • Pobierz Portfel dla Windows 10 Mobile

QR Portfel

Dziękuję odwiedzili ten post Funkcja Dotknij aby zapłacić debiutuje w systemie Windows 10 Mobile. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement