Advertisement

Dlaczego Microsoft w dalszym ciągu rozwija poprzednie rozgałęzienia Windows 10?

Advertisement

Windows 10 Mobile Build 10586.494

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na zakup systemu w wersji Windows 10 Enterprise lub Windows 10 Mobile Enterprise nie muszą od razu aktualizować systemu do nowszego rozgałęzienia. Mają dodatkowy rok aby przeprowadzić ten proces. Czas ten może okazać się niezbędny aby upewnić się, że wszystko będzie działać zgodnie z oczekiwaniami po zainstalowaniu nowej wersji systemu. W tym czasie jednak Microsoft musi zapewnić dalsze wsparcie i aktualizacje dla poprzedniego rozgałęzienia systemu.

Odpowiedź na tytułowe pytanie zawarłem we wprowadzeniu ale postanowiłem również opisać jak wygląda sytuacja z rozwijaniem starszych wersji systemu w telefonach oraz komputerach z systemem Windows 10.

W przypadku telefonów system Build 10586 był początkową wersją dlatego też Microsoft w tym wypadku nie rozwijał poprzedniego rozgałęzienia bo nie było takiej potrzeby. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku systemu Windows 10. Początkową wersją w przypadku desktopów była wersja Build 10240, która została udostępniona w lipcu zeszłego roku. W listopadzie pojawiła się kolejna aktualizacja Build 10586 ale przedsiębiorcy mogli odłożyć tę aktualizację w czasie. Tym samym Microsoft musiał zapewnić bezpieczeństwo tym firmom udostępniając kolejne kompilacje z początkowej wersji Build 10240. Jak spojrzymy na historię aktualizacji Windows 10 to zobaczymy, że nowe kompilacje systemów pojawiały się w tym samym czasie dla początkowej wersji jak i listopadowej. Opis wszystkich wersji systemu Windows 10 w języku angielskim znajdziecie na tej stronie.

Obecnie pojawiają się w wewnętrznych testach nowe kompilacje z ukończonego rozgałęzienia Threshold 2. Niestety nie wiadomo czy zostaną one udostępnione dla konsumenckich wersji systemu Windows 10 czy będą przeznaczone wyłącznie dla klientów biznesowych, którzy zdecydują się na odroczenie nowej aktualizacji w czasie.

Dziękuję ViktusYT za informację!

Dziękuję odwiedzili ten post Dlaczego Microsoft w dalszym ciągu rozwija poprzednie rozgałęzienia Windows 10?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement