Czy warto zainstalować system Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1?

Advertisement

Lumia 950 XL - Windows 10 Mobile Build 14295 Redstone 1

Od ponad miesiąca uczestnicy programu Windows Insider mogą testować system Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1. W ostatnim czasie lista telefonów dopuszczonych do testowania tej wersji systemu znacząco się wydłużyła. W związku z tym postaram się odpowiedzieć na pytanie czy warto zaktualizować telefon do najnowszej wersji systemu Windows 10 Mobile.

Jeżeli jesteś początkującym testerem lub zamierzasz dopiero nim zostać to koniecznie zapoznaj się z informacjami zawartymi w tym artykule. Zestawienie najnowszych wersji systemu w poszczególnych kręgach Windows Insider wraz z obsługiwanymi telefonami znajduje się w tym artykule. Telefony, które nie otrzymały jeszcze oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile również mogą wgrać najnowszą kompilację Redstone 1. Zobacz listę wszystkich obsługiwanych telefonów, które mogą wgrać najnowszą kompilację Windows 10 Mobile w programie Windows Insider.

Dlaczego warto wgrać system Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1?

Jeżeli chcesz testować najnowsze wersje systemu Windows 10 Mobile oraz aplikacji Microsoft jako pierwszy to rozgałęzienie Redstone 1 jest stworzone dla Ciebie. Oprócz dostępu do najnowszych wersji otrzymujesz również szereg poprawek i usprawnień. Lista plusów znajduje się poniżej.

 • System Redstone 1 funkcjonuje tak samo szybko jak oficjalna wersja Threshold 2 (Build 10586.164). Porównanie możecie zobaczyć na tym filmie.
 • Częste aktualizacje systemu. W ostatnim czasie Microsoft udostępnia nowe wersje raz w tygodniu.
 • Poprawiono błąd z tłem na liście aplikacji. Teraz powrót do listy nie powoduje rozjaśnienia tła.
 • Poprawiono „kołowrotek” przy zmianie utworów w pasku zwiększania oraz zmniejszania siły głosu korzystając z aplikacji Muzyka Groove.
 • Nowa, ulepszona nawigacja Mapy Windows w wersji 5. Więcej informacji o nowościach znajdziecie w tym artykule.
 • Częste aktualizacje aplikacji Microsoft takich jak: Aparat, Kontakty, Poczta i Kalendarz, Telefon, Zdjęcia i inne. Aktualne wersje aplikacji znajdziecie w tym artykule.
 • Dostęp aż do 16 aplikacji działających w tle w telefonach z 2GB pamięci RAM lub więcej.
 • Polski słownik działa tak jak powinien.
 • Jesteś w dobrych rękach. Masz problem lub wątpliwość? Pisz śmiało w komentarzach a na pewno wspólnie pomożemy.

Obecne problemy i błędy w Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1:

Niestety obecne kompilacje systemu Redstone 1 nie są pozbawione wad i błędów. Sami musicie zdecydować czy poniższe niedoskonałości wpłyną na Waszą decyzję odnośnie wgrania najnowszego systemu Windows 10 Mobile.

 • Brak możliwości ustawienia polskiego głosu w ustawieniach telefonu co skutkuje brakiem wskazówek głosowych w aplikacji Mapy Windows.
 • Nie wszystkie opcje w menu zostały przetłumaczone na język polski. Część opcji występuje w języku angielskim.
 • Powrót do poprzedniej oficjalnej wersji systemu w razie ewentualnych problemów zajmie Wam trochę czasu. Jeżeli Wasz telefon nie posiadał fabrycznego systemu Windows 10 Mobile to w pierwszej kolejności korzystając z aplikacji Windows Device Recovery Tool zostanie wgrany system Windows Phone 8.1. Następnie z poziomu telefonu i korzystając z aplikacji Upgrade Advisor ponownie będziecie musieli zainstalować oficjalną wersję systemu Windows 10 Mobile.
 • Użytkownicy korzystający z kart Orange mają problemy z restartowaniem się telefonu po aktualizacji. Rozwiązaniem jest wyłączenie transmisji danych i ręczna zmiana dostępu do Internetu w ustawieniach telefonu. Więcej informacji znajduje się w tym artykule.

Dodatkowe uwagi:

 • Powyższe wrażenia opisałem na podstawie testowania systemu Redstone 1 na telefonie Lumia 950 XL. Jestem zadowolony z działania tej wersji systemu i nie zamierzam wracać do oficjalnej wersji Threshold 2. Pamiętajcie jednak, że są to jedynie moje wrażenia a jak dobrze wiemy system potrafi działać inaczej u różnych użytkowników nawet kiedy posiadają ten sam model telefonu.
 • Jeżeli masz problemy z telefonem po wgraniu najnowszej wersji to w pierwszej kolejności przywróć ustawienia fabryczne i nie przywracaj kopii zapasowej. Jeżeli to nie pomoże to skorzystaj z aplikacji Windows Device Recovery Tool.

Jeżeli macie dodatkowe pytania, uwagi, wątpliwości lub sugestie to czekam na nie w komentarzach poniżej. Dajcie znać czy wgraliście najnowszy system już jakiś czas temu czy skłonił Was do tego ten artykuł.

Thank you have visited this post Czy warto zainstalować system Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1?. We wish could be additional information about technology for you

Source link