Advertisement

Continuum dzięki powłoce CShell otrzyma nowe możliwości

Advertisement

Microsoft pracuje nad kolejną wersją funkcji Continuum, która zostanie wprowadzona wraz z nową powłoką systemu Windows 10 o nazwie CShell. Dzięki tej powłoce system może być dopasowywany do każdego rozmiaru wyświetlacza a przy okazji wprowadza również inne nowości. Jedną z nich jest właśnie rozbudowana funkcja Continuum, która przybliża użytkowników mobilnych urządzeń jeszcze bardziej do komputerowych możliwości.

Funkcja Continuum zadebiutowała pod koniec 2015 roku wraz z telefonami Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Wizja przedstawiona przez Microsoft dotycząca jednego urządzenia, które zastąpi wszystkie była w tamtym czasie rewolucyjna. Dzięki stacji dokującej oraz dodatkowym akcesoriom takim jak bezprzewodowa klawiatura oraz myszka możemy zamienić nasz telefon w przenośny komputer. Przez blisko dwa lata Continuum nie otrzymało żadnej nowej funkcji co spowodowało, że ograniczenia takie jak możliwość uruchomienia wyłącznie jednej aplikacji w trybie pełnoekranowym nie zmieniły się od premiery tej funkcji.

Teraz dzięki powłoce CShell wszystko ma się zmienić. Nowa generacja funkcji Continuum nie będzie posiadać ograniczeń związanych z ilością otwieranych aplikacji. Użytkownicy będą mogli otwierać kilka aplikacji i dowolnie zmieniać rozmiary ich okien. Dzięki temu użytkownicy zbliżą się do możliwości jakie oferują komputery. Zac Bowden z portalu WindowsCentral wgrał do telefonu HP Elite x3 kompilację Build 16212.1001, która została udostępniona przypadkowo przez Microsoft. Dzięki temu mamy możliwość obejrzeć jakie nowości pojawiły się w Continuum.

Po uruchomieniu nowej wersji Continuum naszym oczom ukazuje się komputerowe środowisko, które doskonale znamy. Status telefonu został przeniesiony do dolnego paska start, na którym znajduje się centrum akcji, ikona baterii, łączność komórkowa, WiFi, Bluetooth oraz pozostałe informacje widoczne na naszym telefonie. Na pasku widoczne jest również menu start, Cortana oraz widok zadań. W głównym menu dostępne są nowe rozmiary kafelków jak również możliwość wyłączenia dynamicznych informacji dla każdej aplikacji z osobna za pomocą menu kontekstowego.

Aplikacje w trybie Continuum z CShell są uruchamiane w oknie, które może być przesuwane, maksymalizowane, minimalizowane oraz przyklejane do bocznych krawędzi ekranu. Podwójne kliknięcie powoduje zmianę rozmiaru okna. Działają również wszystkie skróty klawiaturowe do zarządzania oknami.

Dziękuję odwiedzili ten post Continuum dzięki powłoce CShell otrzyma nowe możliwości. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement