Advertisement

Bind Mi Band w wersji 1.15 z analizą snu

Advertisement

Zrzut ekranu (138)

W dniu dzisiejszym ukazała się kolejna wersja aplikacji Bind Mi Band, wprowadzająca długo oczekiwaną analitykę snu.

Oficjalna lista zmian zawiera następujące pozycje:

  • zaktualizowano logo aplikacji, w tym na kafelku aplikacji
  • dodano analizę płytkiego / głębokiego snu wraz z wykresami
  • korekty błędów i poprawki

Nowe logo wygląda znacznie lepiej i czytelniej od poprzedniego, nawiązując do wyglądu opaski, jednak to nie ono jest główną nowością.

Bind Mi Band 1.15 D
Bind Mi Band 1.15 C

Build 1.15 wprowadza długo wyczekiwaną (w zasadzie od początku istnienia aplikacji) analizę snu z podziałem na sen płytki i głęboki. Co ciekawe, analityka ta nie dotyczy wyłącznie nowych pomiarów. Wystarczy wejść do zapisów archiwalnych i wybrać dany sen by zobaczyć szczegółowe wykresy z podziałem na fazy snu.

Analiza snu pozwala nam odpowiedzieć na pytanie dlaczego śpiąc 6 godzin jesteśmy bardziej wypoczęci niż przy śnie 10 godzinnym? W tym pierwszym przypadku udział fazy NREM, snu głębokiego jest zdecydowanie większy. Po godzinie 6 znajdujemy się już wyłącznie w fazie snu płytkiego. Tak jest przynajmniej w moim przypadku.

Bind Mi Band 1.15 A
Bind Mi Band 1.15 B

Wprowadzenie podziału na sen płytki i głęboki to duży krok w rozwoju aplikacji. Funkcja ta wciąż jest w fazie dopracowywania i rozbudowy. Kolejne poprawki pojawią się w niedalekiej przyszłości. Przykładowo, w chwili obecnej do pomiaru nie jest używany pulsometr, kolejne buildy wprowadzą również wykresy obejmujące pomiar pulsu.

Autorzy aplikacji zastrzegają, że dane pomiarowe snu nie mogą stanowić w żadnym wypadku podstawy do konsultacji lekarskich. Wykresy tworzone są wyłącznie w oparciu o czujnik ruchu, który łączy naszą aktywność ruchową podczas snu (lub jej brak) z daną fazą. Faktyczną i dokładną analizę snu można uzyskać jedynie w oparciu o badania EEG. Opaski fitness dostarczają nam jedynie dane przybliżone.

Nowa wersja zawiera też błędy. Przejście na zakładkę Urządzenia powoduje u mnie wychodzenie aplikacji do pulpitu.

Najnowszą wersję aplikacji możecie pobrać z poniższego linku:

Kod QR

Jeżeli macie jakieś uwagi lub propozycje dotyczące zmian w tłumaczeniu to piszcie śmiało.

Dziękuję odwiedzili ten post Bind Mi Band w wersji 1.15 z analizą snu. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement