Advertisement

Android Wear 2.0 – nowe oblicze smartwatchy

Advertisement

A
A

Niektórzy mają co do systemu Android Wear sporo uwag. Nie zmieni to faktu, że jest to najważniejsza platforma z jaką mamy do czynienia w kontekście smartwatchy. Doniesienia z Google I/O 2016 powinny zatem cieszyć.

Zapowiedziano Android Wear 2.0, czyli nic innego jak nową wersję przywołanego systemu. Google obiecało kilka pomniejszych poprawek mających zwiększyć płynność działania systemu, ale w większym stopniu skupiło się na przedstawieniu kilku nowości, dzięki którym korzystanie z inteligentnych zegarów pracujących na Android Wear 2.0 ma być dla użytkowników dużo przyjemniejsze.

Producent podążając na rynkowymi trendami zapewniać chce smartwatchom większą niezależność od smartfonów. W związku z tym Android Wear 2.0 obsługiwać ma szereg aplikacji, które nie będą wymagały smartfona.

Zmianą wizualną, ale i jednocześnie zwiększającą komfort korzystania z urządzenia będzie korekta koperty. Na niej prezentowane będą informacje z różnych aplikacji. Pojawi się kilak wybranych przez użytkownika okienek.

Android Wear 2.0 tarcza

Google chce też wykonać ukłon w stronę osób aktywnych. Aplikacje fitness mają zostać tak rozbudowane, aby automatycznie wykrywały ruch użytkownika i dodatkowo wymieniały między sobą stosowne dane. Coraz istotniejsze stawać ma się też rozpoznawanie pisma odręcznego.

Android Wear 2.0 tekst

Data udostępnienia Android Wear 2.0 nie została podana. Zapewne poznamy ją w najbliższej przyszłości.

Źródło: phonearena

Dziękuję odwiedzili ten post Android Wear 2.0 – nowe oblicze smartwatchy. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement