Android 6.0 Marshmallow przekroczył 10% rynkowych udziałów

Advertisement

A
A

Google opublikowało swoim zwyczajem statystyki dotyczące popularności poszczególnych wersji systemu Google Android. Najnowsza z dostępnych na ten moment wreszcie przekroczyła 10% rynkowych udziałów.

Android 6.0 Marshmallow, bo o nim rzecz jasna mowa, dobił do wyniku dokładnie 10,1%. Dużo to czy mało? Z racji tego, iż udostępniony został mniej więcej 7 miesięcy temu raczej nie za wiele. Wszyscy doskonale zdają sobie jednak sprawę, w jakim tempie producenci smartfonów wydają aktualizacje na swoje urządzenia.

Liderem notowania pozostaje Lollipop z rynkowymi udziałami na poziomie 35,4%. Niewiele gorszym, ponieważ wynoszącym 31,6% wynikiem pochwalić może się wersja KitKat. Na trzecim miejscu uplasował się Jelly Bean – 18,9%.

Android statystyki czerwiec 2016
dane uwzględniające 7-dniowy okres kończący się 6 czerwca

Mamy tu kogoś, kto w ostatnim miesiącu cieszył się z aktualizacji? Zobaczymy czy w przyszłości proces aktualizacji wyglądać będzie lepiej. Google chce przecież motywować producentów do szybszego działania w tej kwestii.

Źródło: androidpit, androidcentral

Dziękujemy za odwiedzenie tej strony internetowej, mam nadzieję, że ta technika News Post, który omawia Android 6.0 Marshmallow przekroczył 10% rynkowych udziałów może zapewnić pewne korzyści dla Ciebie i dodaj swoją wiedzę na temat technologii.

Dziękuję bardzo… 🙂

Source link