Advertisement

Windows 10 Mobile Build 14393 zadebiutuje jako Anniversary Update?

Advertisement

Windows 10 Mobile - Lumia 950 XL

Aktualizacja Anniversary Update dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile zbliża się wielkimi krokami. Już 2 sierpnia Microsoft ma rozpocząć dystrybucję nowej wersji systemu. Opis wszystkich nowości i poprawek znajdziecie w tym artykule. Wygląda na to, że jedna z najbliższych rewizji kompilacji Build 14393 zostanie udostępniona jako oficjalna aktualizacja.

Microsoft nie stosuje określenia RTM ponieważ określa system Windows 10 Mobile jako usługę (Windows as a Service). Pozostając jednak przy starej nomenklaturze to właśnie kompilacja Build 14393 prawdopodobnie zostanie udostępniona jako oficjalna aktualizacja a tym samym posiada status RTM.

Windows 10 Mobile Build 14393

Po pierwsze w tym tygodniu Microsoft udostępnił nową aktualizację Windows 10 Mobile o numerze Build 14393 zarówno dla uczestników szybkiego jak i wolnego kręgu Windows Insider. Z reguły aktualizacje w wolnym kręgu pojawiają się z opóźnieniem i zawsze posiadają niższy numer niż ten obecny w szybkim kręgu.

Po drugie pojawiła się w wewnętrznych testach nowa kompilacja o numerze Build 14393.3 co sugeruje, że właśnie Build 14393 będzie „bazą” do wprowadzania kolejnych poprawek i ulepszeń. Zapewne jeszcze w tym tygodniu wersja o takim właśnie numerze pojawi się w Windows Insider.

Po trzecie najnowsza rewizja posiada jako pierwsza oznaczenie „release inmarket” co świadczy o skierowaniu jej do do wewnętrznych testów. Inmarket jest jednym z laboratoriów Microsoftu odpowiedzialnym za wdrażanie poprawek.

Jako ciekawostkę dodam, że Microsoft wewnętrznie testuje również nowe kompilacje dla konsoli Xbox, które również noszą numery rozpoczynające się od 14393. Co ciekawe w przypadku konsolowych kompilacji system posiada numer 1608 (sierpień 2016) a nie 1607 (lipiec 2016) jak w przypadku telefonów i komputerów.

Podsumowując wygląda na to, że 2 sierpnia otrzymamy kompilację rozpoczynającą się od numeru 14393. Dokładną wersję rewizji poznamy dopiero po udostępnieniu aktualizacji. Będzie to zapewne jedna z kompilacji, którą będą testować uczestnicy programu Windows Insider w najbliższym czasie.

Źródło: BuildFeed.net

Dziękuję odwiedzili ten post Windows 10 Mobile Build 14393 zadebiutuje jako Anniversary Update?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement