Advertisement

Szef działu fotograficznego odchodzi z Microsoft i zasila szeregi Nokii

Advertisement

Juha Alakarhu

Juha Alakarhu to postać, która z pewnością miała ogromny wpływ na sukces telefonów z rodziny Lumia. Rozpoczął pracę w 2004 roku w firmie Nokia i po siedmiu latach został szefem działu fotograficznego. Juha stoi za sukcesem aparatów znajdujących się w takich telefonach jak Lumia 930, Lumia 1020 czy Lumia 1520. Po przejęciu mobilnego działu przez Microsoft przeniósł się do Redmond gdzie pracował nad aparatami znajdującymi się w telefonach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Historia zatoczyła koło i Juha ponownie zasilił szeregi Nokii.

Aparat-Lumia-640-1020-1520

Juha dzisiaj za pomocą sieci Twitter poinformował, że spędził pierwszy dzień w nowej pracy. Został szefem działu fotograficznego ale tym razem w firmie Nokia przy projekcie Ozo. To oznacza, że pracę nad kolejnymi aparatami w nowych flagowcach z logo Microsoft przejmie inna osoba. Być może Panos Panay wraz ze swoim zespołem przejmie dotychczasowe obowiązki związane z rozwojem aparatów w najnowszych telefonach.

Odejście Juhy to z pewnością strata dla firmy Microsoft. Nie znamy jednak szczegółów tej zmiany. Z całą pewnością korporacja z Redmond ma własny plan na stworzenie kolejnej generacji aparatów z najwyższej półki w nowych telefonach Surface Phone. Pamiętajmy, że za sukcesem poprzednich aparatów nie stoi tylko jedna osoba a cały sztab ludzi.

Źródło: Twitter

Dziękuję odwiedzili ten post Szef działu fotograficznego odchodzi z Microsoft i zasila szeregi Nokii. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement