Advertisement

Recenzja świetnego tabletu Cube iWork 10 Flagship

Advertisement

Ostatnio przez jakiś czas testowaliśmy dla Was ciekawe urządzenie, tablet Cube iWork 10 Flagship. Trafił on do nas w ramach współpracy ze sklepem GearBest i trzeba przyznać, że sprawował się zdecydowanie zadowalająco przez cały okres testów. Dziś zapraszamy Was do zapoznania się z naszą pełną recenzją tego urządzenia, które, choć pochodzi z Chin, to w ogólnym rozrachunku zaskoczyło nas bardzo pozytywnie.
 
Cube iWork 10 01
 
Obudowa
Trzeba przyznać, że tablet iWork 10 prezentuje się naprawdę przyzwoicie. A to za sprawą granatowej, aluminiowej obudowy oraz lekko ściętych, srebrnych krawędzi. Sprzęt dostał też rekomendację płci żeńskiej, słowami: „Możesz napisać, że jest ładny!”. Ogólnie tablet jest naprawdę dobrze i solidnie wykonany, krawędzie nie są ostre i dobrze leżą w dłoniach. Nie ma się również wrażenia, jakby miał zaraz wyślizgnąć się z rąk.
 
Cube iWork 10 02
 
Wbrew temu co w pierwszej chwili mogłoby się wydawać po aluminiowej obudowie, musimy przyznać, że jest ona odporna i naprawdę trzeba się postarać lub mieć pecha, żeby ją porysować. Nam się to w każdym razie w trakcie testów nie udało.

*** Kup Cube iWork na Gearbest.com ***

Hardware
Tablet Cube iWork 10 Flagship obecnie dostać można już za około 600 złotych. Jakie więc urządzenie otrzymamy w ramach tej kwoty?

 • Procesor: Intel Atom X5-Z8300 (Intel Cherry Trail Z8300) Quad Core 1.44GHz (do 1.84GHz)
 • RAM: 4 GB DDR3L
 • Ekran: 10-cio punktowy IPS 10.1” 1920 x 1200 px
 • GPU: Intel HD Graphics Gen8-LP do 500 MHz
 • Pamięć wbudowana: 64 GB
 • Kamera: 2.0 Mpx z przodu i z tyłu
 • Głośniki: Stereo AAC Sound Cavity
 • Łączność:
  • Wi-Fi 802.11b/g/n
  • Bluetooth 4.0
 • Porty:
  • USB-Typ C 3.0
  • Micro USB 2.0
  • Micro HDMI 1.4a wyjście
  • Slot na kartę microSD (SDHC/SDXC) do 128 GB
 • Bateria: 7500 mAh / 3.7 V

Do tabletu można osobno dokupić również stylus wart 18 PLN, klawiaturę za 192 złote (tworzącą z urządzenia laptop 2 w 1, nie jest to TypeCover jak w przypadku urządzeń Surface) oraz osłonę na ekran wartą 30 złotych, która z zewnątrz wygląda jak TypeCover Surface, ale nie posiada klawiatury, pełni więc tylko rolę osłony.
 
Cube iWork 10 03
 
Oczywiście, aby utrzymać cenę początkową urządzenia nie zawiera ono dodatkowych akcesoriów, chociaż przyznam, że ładowarka byłaby przydatna, tę niestety również musimy kupić sobie sami – w zestawie otrzymujemy tylko kabel USB-C do ładowania przez PC.

O wydajności i podzespołach
Jak prezentuje się specyfikacja można zobaczyć powyżej, jak jednak wypada ona w praktyce? Bardzo dobrze, do tego, do czego zostało stworzone urządzenie, czyli przeglądanie internetu, wykorzystanie pakietu Office oraz korzystanie z aplikacji ze Sklepu.
 
Cube iWork 10 04
 
Tablet spokojnie radzi sobie z odtwarzaniem filmu w 1080p z pamięci urządzenia, chociaż oglądanie YouTube’a w FHD bywało już problematyczne. Niestety oglądanie filmów będzie nam uprzykrzać mocno słaba jakość dźwięku.

Przeglądanie internetu z wykorzystaniem Edge’a było zupełnie bezproblemowe, dopóki nie odpaliło się jednocześnie kilkunastu zakładek. Przy maksymalnie około dziesięciu aktywnych zakładkach wszystko jeszcze działało sprawnie, natomiast powyżej tej liczby Edge lubił zwalniać, przycinać się lub po prostu przestawał ładować kolejne karty. Oczywiście zależy to też od stron, jakie właśnie odwiedziliśmy.

Ekran o rozdzielczości 1920×1200 pikseli daje ostry obraz, chociaż niestety jak w przypadku znacznej większości urządzeń z niższej półki, daleko mu do żywych, prawidłowo odwzorowanych kolorów.
 
Cube iWork 10 05
 
Bateria trzyma poprawnie oraz według tego, co wskazuje opis produktu. Obecne w specyfikacji 5-6 godzin odtwarzania wideo przekładało się na jeszcze więcej czasu przeglądania internetu i skutkowało ładowaniem tabletu średnio co 3 dni, co jest wynikiem więcej niż zadowalającym przy tej klasie urządzeniu.

Nieco dziwny może wydawać się natomiast podział portów USB, ponieważ USB-Typ C 3.0 służy… tylko do ładowania urządzenia. Transferu danych dokonać można natomiast tylko z użyciem obecnego portu microUSB 2.0.

System
Poza samą wydajnością należy też opisać sam system, ponieważ (nie)stety to on powodował najwięcej problemów. Plusem jest to, że w tej sytuacji nie można nic zrzucić na sam tablet, ponieważ w zasadzie wszystkie wady tego urządzenia wynikają głównie z wciąż nie do końca dopracowanego Windowsa 10.

W trakcie testów używaliśmy cały czas na bieżąco aktualizowanej, oficjalnej wersji systemu. Na moment publikacji recenzji jest to wersja 10586.494, i trzeba przyznać, że przez ostatnie pół roku Microsoft bardzo poprawił działanie Windowsa 10.
 
Cube iWork 10 06
 
Polecamy zerknąć Wam na naszą recenzję Kruger&Matz Edge 1160, który jeszcze w grudniu borykał się z ogromną ilością problemów (Windows w wersji 10586.29). Teraz wszystkie poważne błędy typu umierające urządzenie, źle działający zegarek czy samoczynne wybudzanie się tabletu po prostu nie występują.

W zasadzie jedynymi błędami jakie napotkaliśmy, i które zwróciły naszą uwagę, to nie zawsze aktywująca się klawiatura ekranowa oraz znikające/niepojawiające się ikonki w tray’u po zmianie trybu systemu z tabletu na desktopowy. Są to błędy należące do tych drobnych, ale irytujących. Nikogo nie ucieszy sytuacja, kiedy chcecie odpisać komuś na wiadomość, ale nie pojawia się Wam klawiatura…

Android
Dodatkową kwestią w sekcji oprogramowania jest… Android. Tak, Cube iWork 10 ma funkcję Dual Boot, więc przy uruchamianiu urządzenia można wybrać, który system chcemy aktywować. Wspierana wersja Androida to Lollipop 5.1.

Tutaj w zasadzie ciężko napisać cokolwiek poza tym, że wszystko działa poprawnie. Android na podzespołach, które sprawnie ciągną desktopowego Windowsa 10 radzi sobie bardzo dobrze i bez zastrzeżeń, jeżeli więc ktoś ma ochotę, może śmiało używać go na tym tablecie.

*** Kup Cube iWork na Gearbest.com ***

 
Cube iWork 10 07
 
Podsumowanie
W zasadzie nasza opinia na temat tego tabletu nie różni się od tej opisanej w pierwszych wrażeniach, co bardzo dobrze świadczy o urządzeniu. Często pierwsze wrażenia bywają pozytywne, a dopiero w trakcie tygodnia – dwóch wychodzi większość wad urządzenia. Jak się okazało w tym wypadku po prostu nic takiego się nie stało, a Cube iWork 10 sprawował się bardzo solidnie przez całe testy, działając stabilnie i bez większych zastrzeżeń.

Wydajność w pełni wystarczająca do przeznaczonych dla niego zadań i solidna, ładnie prezentująca się obudowa. Do tego możliwość uruchomienia Androida oraz niska cena. Wszystko to są atuty, które w pełni odzwierciedlają koszt zaledwie 600 złotych za to dobre i dopracowane urządzenie.

UWAGA! kupując tablet za pośrednictwem strony GivingAssistant.org, można zyskać zwrot 7% za zakupy na konto PayPal, więcej info tutaj.

Tagi: Cube iWear 10 Flagship • GearBest • recenzje • tablet

Dziękuję odwiedzili ten post Recenzja świetnego tabletu Cube iWork 10 Flagship. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement