Advertisement

Poprzednie wersje Skype przestaną działać z dniem 1 lipca

Advertisement

Microsoft od dłuższego czasu zapowiadał, że zamierza wyłączyć starsze wersje aplikacji Skype. Dzisiaj w nocy sporo użytkowników otrzymało wiadomość e-mail potwierdzającą zakończenie działania aplikacji w takich systemach jak Windows Phone czy Windows RT. Jeżeli korzystacie z poprzedniej wersji aplikacji to przestanie ona działać wraz z dniem 1 lipca 2017.

Poniżej zamieszczam pełną treść wiadomości przesłanej przez zespół Skype:

Zauważyliśmy, że korzystasz ze starszej wersji Skype’a (lub miało to miejsce w przeszłości). Wersja ta zostanie na stałe wycofana. Z dniem 1 lipca 2017 utracisz możliwość logowania się do starszych wersji Skype’a. Twój Skype został ostatnio zaktualizowany lub korzystasz z niego od niedawna na innym urządzeniu? Świetnie! Możesz zignorować tę wiadomość e-mail.

Aby móc nadal rozmawiać z rodziną i znajomymi przez Skype’a, musisz go zaktualizować do najnowszej wersji. Zajmie to tylko kilka minut, a wszystkie Twoje kontakty i konwersacje pozostaną na swoim miejscu i będą dostępne, gdy się zalogujesz.

Jeśli nie możesz zaktualizować Skype’a, zajrzyj na naszą witrynę pomocy technicznej, aby sprawdzić, czy Twoje urządzenie i system operacyjny nadal go obsługują. Jeśli nie jest on już obsługiwany, możesz nadal rozmawiać z rodziną i znajomymi, korzystając ze Skype’a na innych urządzeniach. Najnowsze wersje Skype’a dla wszystkich obsługiwanych urządzeń są dostępne pod adresem https://www.skype.com/download. Możesz logować się na każdym z nich przy użyciu tego samego konta Skype.

Wycofanie starej wersji jest spowodowane wprowadzeniem nowego mechanizmu opartego na rozwiązaniu chmurowym. Począwszy od 1 lipca użytkownicy Windows Phone 8, Windows Phone 8.1, aplikacji Wiadomości dla Windows 10 Mobile (kompilacje 10586), Windows RT oraz TV utracą możliwość logowania. Osoby korzystające z systemu Windows Phone, aby móc w dalszym ciągu korzystać z komunikatora muszą zaktualizować system do wersji Windows 10 Mobile. Aplikacja Skype w systemie Windows 10 oraz Windows 10 Mobile będzie działać w dalszym ciągu bez żadnych problemów.

Dziękuję wszystkim za informacje!

Dziękuję odwiedzili ten post Poprzednie wersje Skype przestaną działać z dniem 1 lipca. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement