Advertisement

Moje ING otrzymuje kilka nowości w Windows 10 Mobile

Advertisement

Dzisiaj ING Bank Śląski udostępnił aktualizację aplikacji Moje ING dla wszystkich klientów banku z telefonem Windows. Aplikacja zrównała się numeracją z systemami Android oraz iOS. Wersja 2.2.0 (2.2.211.0) aplikacji bankowej jest już dostępna dla posiadaczy telefonów z systemem Windows 10 Mobile.

Bank nie udostępnił oficjalnej listy zmian dla systemu Windows 10 Mobile. Sprawdziłem jakie nowości znalazły się w aplikacji na konkurencyjnych platformach i część wprowadzonych zmian jest wspólna. Poniżej funkcje, które zostały wprowadzone do aplikacji w mobilnej dziesiątce, w której uwzględniłem również zmiany zauważone przeze mnie:

  • Twoja książka telefoniczna widoczna w aplikacji. Możesz korzystać z niej robiąc przelew na telefon lub doładowanie telefonu.
  • Twoje własne skróty. Dodaj, edytuj i zmieniaj kolejność na ekranie przed zalogowaniem. Aby edytować skróty widoczne na ekranie wystarczy przytrzymać palec na skrócie.
  • Szybsze logowanie do aplikacji. Wystarczy wpisać PIN i zostaniemy automatycznie zalogowani bez konieczności klikania w przycisk potwierdzania.
  • Możliwość zmiany wartości. Zmieniaj wartość procentową lub faktyczną na ekranie przed zalogowaniem dla wybranych kont.

Nie udało mi się z kolei znaleźć lub uruchomić innych funkcji, które są opisane na stronie banku ING:

  • Szybki przelew. Możliwość szybkiego przelewu z konta oszczędnościowego na konto osobiste.
  • Autoryzacja mobilna. Potwierdzasz przelewy z Mojego ING w aplikacji mobilnej.
  • Powiadomienia typu push. Po każdej transakcji (przelewie, wypłacie z bankomatu, zapłacie kartą) wyślemy Ci powiadomienie typu push.

W aplikacji dla telefonów z systemem Windows w dalszym ciągu nie wprowadzono dynamicznego kafelka, który mógłby informować np. o bieżącym stanie konta. Ponadto system iOS a już wkrótce Android będzie wspierał logowanie za pomocą odcisku palca i nie wiadomo czy ta funkcja kiedykolwiek pojawi się na mobilnej dziesiątce. W przypadku telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL dużym ułatwieniem z pewnością byłoby wprowadzenie odblokowywania za pomocą tęczówki oka. Warto również wspomnieć, że system Android będzie wspierał jeszcze w tym roku płatności zbliżeniowe Android Pay.

Jeżeli zauważyliście inne funkcje lub nowości to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej. Dajcie również znać czy udało Wam się uruchomić funkcje typu szybki przelew, autoryzacja mobilna czy powiadomienia typu push dla każdej transakcji.

Pobierz ING Mobile

Dziękuję odwiedzili ten post Moje ING otrzymuje kilka nowości w Windows 10 Mobile. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement