Advertisement

Microsoft kończy wsparcie dla systemu

Advertisement

A
A

Mobilny Windows nigdy nie zdobył dużej popularności, co zapewne rozczarowało tych użytkowników, którzy widzieli w nim potencjał. W ostatnich miesiącach platforma ta systematycznie traciła i tak skromne już rynkowe udziały i nic się w tej kwestii raczej nie zmieni.

Na 11 lipca Microsoft planował zakończenie wsparcia dla Windows Phone 8.1 i wygląda na to, że akurat to udaje się wcielić w życie. Oczywiście można korzystać z tej wersji systemu dalej, ale nie zostaną wydane dla niej już żadne aktualizacje. Gdzie jak gdzie, ale na portalu technologicznym nie trzeba chyba przypominać, że nie jest to najlepsza sytuacja.

Windows Phone 8.1 wsparcie

Tym bardziej, że z początkowych bardzo optymistycznych zapowiedzi dotyczących aktualizacji do Windows 10 Mobile nie wyszło wiele. Nowsza wersja mobilnych okienek zawitała ostatecznie na dość skromną liczbę smartfonów, o czym najlepiej świadczą statystyki. Wedle tych ostatnich, Windows Phone 8.1 zgarnia ponad 70% udziałów wśród smartfonów z platformą od Microsoft.

Niestety producentowi od dawna brakowało pomysłów nie tylko na same mobilne okienka, ale i na smartfony. Chociaż ostatnio pojawiają się przecieki sugerujące wydanie nowego modelu, w tym przypadku uwierzymy w to chyba dopiero po oficjalnej premierze.

Źródło: phonearena

Dziękuję odwiedzili ten post Microsoft kończy wsparcie dla systemu. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement