Advertisement

Microsoft i Xiaomi ogłaszają partnerstwo

Advertisement

Microsoft i Xiaomi ogłaszają partnerstwo – Wojny patentowe przestały nas już dziwić. W kontekście firm Microsoft i Xiaomi, przynajmniej w najbliższym czasie, nie powinniśmy jednak o czymś takim słyszeć.

Microsoft Xiaomi

Dlaczego? Podpisane zostało bowiem porozumienie o podjęciu szeroko rozumianego partnerstwa. Najważniejsze zapisy mówią o wymienianiu się licencjami i patentami, chociaż bliższych informacji brakuje i raczej ich nie poznamy.

To jednak nie wszystko. Z umowy wynika, iż inne z jej skutków będą bardziej widoczne. Smartfony Xiaomi oferować mają (od września) preinstalowane aplikacje Microsoftu – te z pakietu Office, a także Skype’a. Na początku dotyczyć ma to modeli Mi 5, Mi Max, Mi 4s, Redmi Note 3 oraz Redmi 3.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością ścisłej współpracy z Microsoft w zakresie nowych technologii. Jak wykazano w niniejszym porozumieniu, Xiaomi stara się budować trwałe, długoterminowe partnerstwa ze światowymi liderami technologicznymi, co ma na celu doprowadzenie do najlepszych doświadczeń użytkownika dla wszystkich fanów Mi.” – Xiang Wang, senior vice president firmy Xiaomi

Trudno mówić o zaskoczeniu, ponieważ Microsoft i Xiaomi już od dłuższego czasu starali się nie wchodzić sobie w drogę. Teraz współpraca ma być jeszcze bliższa, na czym skorzystać mają obydwie strony. Jak myślicie, która bardziej?

Źródło: windowscentral, news.microsoft

Dziękuję odwiedzili ten post Microsoft i Xiaomi ogłaszają partnerstwo. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement