Advertisement

Huawei Watch: smartwatch z Android Wear 2.0

Advertisement

Huawei Watch – W lutym pisaliśmy o premierze Android Wear 2.0, jego najważniejszych funkcjach oraz urządzeniach, których właściciele mogą spodziewać się aktualizacji. Wymieniony został wtedy między innymi Huawei Watch i okazuje się, że aktualizacja dla tego modelu jest już dostępna.

Rozpowszechniana jest w trybie OTA (over-the-air) i z pojawiających się informacji wynika, że pojawiła się już w kilku państwach. Także w Polsce, co akurat stwierdzić możemy po naszym redakcyjnym egzemplarzu. Nowości jest naprawdę sporo.

Na pierwszy rzut oka wyróżnia się nowy interfejs. Działa szybciej, jest wygodniejszy w obsłudze, ale także ciemny, a więc z racji obecności ekranu AMOLED powinien zużywać mniej energii. Pojawił się też sklep Google Play zintegrowany w smartwatchu, dzięki czemu aplikacje instalować można bezpośrednio na zegarku. Dobrze wypada klawiatura google z pisaniem swype (działa w języku polskim), bardziej rozbudowana funkcjonalność po aktualizacji objawia się też między innymi możliwością szerszego zarządzania powiadomieniami czy kontroli głośności odtwarzanych multimediów oraz alarmów.

Huawei Watch z Android Wear 2.0Huawei Watch z Android Wear 2.0

Huawei Watch z Android Wear 2.0Huawei Watch z Android Wear 2.0

Warto też przypomnieć, że Huawei Watch posiada wbudowany głośnik, a zatem pozwala na prowadzenie rozmów głosowych bez pomocy smartfona. Wprawdzie wsparcie dla głośnika wprowadziła już wcześniejsza aktualizacja, ale nie każdy o tym pamięta, a bez wątpienia warte jest to uwagi, ponieważ znacząco podnosi atrakcyjność urządzenia.

Źródło: inf. własna, Huawei

Dziękuję odwiedzili ten post Huawei Watch: smartwatch z Android Wear 2.0. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement